Προτάσεις για Bars & Restaurants

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 882
Δημοσιεύσεις: 11152
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 15, 2020 12:50 pm

basket72 έγραψε:
Δευ Ιουν 15, 2020 12:16 pm
j-kidd13 έγραψε:
Δευ Ιουν 15, 2020 12:08 pm

Καημό το έχω να πάω και να βρώ να κάτσω στις μέρες που έχει σχηματάκια που παίζουν ρεμπέτικα(επειδή τυγχάνω κι εγώ οργανοπαίκτης τα τιμώ δεόντως τέτοια σκηνικά),κάθε φορά που πάω είναι γεμάτο...Μια φορά βρήκαμε να κάτσουμε,αλλά είχαμε πάει αργά, ήμασταν εμείς και άλλες 2 παρεες στο μαγαζί,λίγο πριν κλεισει.Δεν φάγαμε, γιατί ήμασταν γεμάτοι,δεν ξέρω απο γεύσεις τι λέει,αλλά απο κρασάκι ήταν καλό θυμάμαι.
Έχει καλό φαί (και οκ τιμές) η Γη, κι απ΄ότι μαθαίνω από την πρώην μου που πάει στάνταρ μια φορά τη βδομάδα, σερβίρουν και κότσι! όπως στη Βαυαρία!
Χρειάζεται κράτηση πια η Γη και το αξίζει, γιατί είναι καλά άτομα αυτοί που την έχουν.

ΤΟ ξέρω ότι είσαι οργανοπαίκτης κι έχεις τον θαυμασμό μου γιατί αν κι αγαπάω πολύ την καλή μουσική από την άλλη όμως δεν στρίβω καθόλου στην εκμάθηση μουσικών οργάνων όπως άλλων γνωστικών αντικειμένων, εξάλλου. :D
Μεράκλωσα και με την αναφορά στον Θανασάρα κι ακουώ Πεχλιβάνη μέχρι να γίνει το φαί. :)
H εκμάθηση μουσικού οργάνου,είναι αποτέλεσμα έμφυτης ροπής,και ταλέντου,αλλά και αποφασιστηκότητας...Οχι σε επίπεδο δεξιοτεχνίας,αλλα στα βασικά τουλάχιστον,να παίζεις για το μεράκι σου,μπορεί ο καθένας θεωρώ,αρκεί να το βάλει πείσμα...
Πεχλιβάνης,μπορεί να είναι ΤΟ Mainstream του Θανάση,αλλά πάντα θα είναι το κορυφαίο των κορυφαίων για μένα!
Πάντως μια φορά που πήγα γή και ήταν τίγκα,έκατσα λιγο να ακουσώ τις μουσικες, και πραγματικά αξίζει...Αντίστοιχο μαγαζί,με πολύ καλή μουσική και φαγητό,είναι η κληματαριά στο κέντρο.

0
vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 15, 2021 9:43 am

Αναβιώνω και αυτό το thread.

Σχετικά τακτικός πελάτης του oroscopo (δίπλα σχεδόν στο Divani Caravel) σε προ COVID19 εποχές, το επισκέφτηκα πριν λίγες μέρες με την γυναίκα μου.

Ίδια ποιότητα, πολύ καλό service, έβαλαν καινούργιες γεύσεις και τα μέτρα τηρούνταν.

Συνεχίζουν να προσφέρουν δωρεάν την σούπα (ως starter του starter) και γλυκό ως επιδόρπιο, ενώ οι τιμές είναι ικανοποιητικές και κυμαίνονται 20-22 ευρώ/άτομο χωρίς αναψυκτικό/ποτό/κρασι κλπ.

Όποιος πάει να δοκιμάσει οπωσδήποτε
«Αχλάδια» ελληνικών παραδοσιακών τυριών με ελληνικές χειροποίητες μαρμελάδες

Thefrenchman

 
Reactions: 7
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Απρ 16, 2021 5:23 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 15, 2021 11:15 am

Εύγε, τέτοια τοπικ θέλουμε

4 προτασούλες από εμένα, δοκιμασμένες πολλάκις:

Spit Jack
Σύγχρονη rotisserie που λένε και στο χωριό μου (όντως). Μικρό μαγαζάκι, μικρό μενού, ωραίο design στον χώρο, πολύ ωραίες γεύσεις. Winner η τραγανή πορκέτα!
Τοποθεσία, Σκούφου στο κέντρο

Παραδοσιακό
Ταβερνείο στο κέντρο (δίπλα στο Noel), σούβλες, σχάρες τα πάντα όλα. Ο ορισμός του VFM

Μαύρος Γάτος
Επίσης ταβερνείο δίπλα στην πλατεία προσκόπων στο Παγκράτι (καλή τύχη στο παρκάρισμα).
Τίμιο παλαιού τύπου μαγαζί, δοκιμάστε την τριάδα Παϊδάκια, γλυκάδια τηγανιτά & λουκάνικο και με ευχαριστείτε μετά

Cupola
Κυριλο-ιταλικό στο Μετς, πολύ ωραίο μαγαζάκι. Σουπερ τα ριζότο του, το προτείνω και για ραντεβου

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 15, 2021 1:06 pm

Thefrenchman έγραψε:
Παρ Οκτ 15, 2021 11:15 am
Μαύρος Γάτος
Επίσης ταβερνείο δίπλα στην πλατεία προσκόπων στο Παγκράτι (καλή τύχη στο παρκάρισμα).
Τίμιο παλαιού τύπου μαγαζί, δοκιμάστε την τριάδα Παϊδάκια, γλυκάδια τηγανιτά & λουκάνικο και με ευχαριστείτε μετά
Έχει και Μαύρο Γάτο στο Παγκράτι; Μαύρος Γάτος ήξερα ότι είναι μπαρ στα Εξάρχεια, επίσης ωραίο. Στο Παγκράτι κοντά στην Πλατεία Προσκόπων ήξερα το Μαύρο Πρόβατο που έχει και στα Μελίσσια, γενικά έχω μεγαλώσει Παγκρατάρα, οπότε απορώ πως μου είχε ξεφύγει το συγκεκριμένο.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Thefrenchman

 
Reactions: 7
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Παρ Απρ 16, 2021 5:23 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 15, 2021 1:30 pm

nikolas12 έγραψε:
Παρ Οκτ 15, 2021 1:06 pm
Thefrenchman έγραψε:
Παρ Οκτ 15, 2021 11:15 am
Μαύρος Γάτος
Επίσης ταβερνείο δίπλα στην πλατεία προσκόπων στο Παγκράτι (καλή τύχη στο παρκάρισμα).
Τίμιο παλαιού τύπου μαγαζί, δοκιμάστε την τριάδα Παϊδάκια, γλυκάδια τηγανιτά & λουκάνικο και με ευχαριστείτε μετά
Έχει και Μαύρο Γάτο στο Παγκράτι; Μαύρος Γάτος ήξερα ότι είναι μπαρ στα Εξάρχεια, επίσης ωραίο. Στο Παγκράτι κοντά στην Πλατεία Προσκόπων ήξερα το Μαύρο Πρόβατο που έχει και στα Μελίσσια, γενικά έχω μεγαλώσει Παγκρατάρα, οπότε απορώ πως μου είχε ξεφύγει το συγκεκριμένο.
Ε είναι 10 μέτρα από το Μαύρο πρόβατο σκέψου, στην Πολεμωνος. Παγκραταρα :shot: κι ας τρέντεψε

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Restaurants Bars”