Β' Εθνική - 1ος 'Ομιλος 2023-24

Συντονιστής: Captains

Gkos

 champion
Reactions: 407
Δημοσιεύσεις: 8801
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 13, 2024 6:29 pm

"🏀 Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας στη Δάφνη, μετά από δύο παρατάσεις, στις οποίες θεωρούμε ότι δεν έπρεπε να φτάσουμε μιας και υπάρχει ξεκάθαρα εκπρόθεσμο καλάθι στο τέλος της κανονικής διάρκειας του αγώνα που έφερε την ισοφάριση για τους αντιπάλους μας. Έχει κατατεθεί ένσταση, ως όφειλε η ομάδα μας να κάνει.
Φέτος, σε ένα πολύ δυνατό πρωτάθλημα, είχαμε ένα δύσκολο ταξίδι, όπως εξελίχθηκε με τους πολλούς και σημαντικούς τραυματισμούς, όμως στο τέλος η ομάδα πέτυχε το στόχο της, μπήκε στα play off ανόδου δείχνοντας ότι αποτελεί μια υπολογίσιμη δύναμη, όπως απέδειξε σήμερα απέναντι σε έναν εξαιρετικό αντίπαλο.
Συνεχίζουμε δυνατά με το βλέμμα πάντα ψηλά!

Στο πρώτο σχόλιο η επίμαχη φάση. Θέση μας είναι ότι οι αγώνες πρέπει να κρίνονται στις 4 γραμμές του παρκέ, αλλά δεν μπορούμε να ανεχτούμε την όποια αδικία εις βάρος του Πανελευσινιακού.

🌾 Συγχαρητήρια σε όλη την Ομάδα για την προσπάθεια!

#panelefsiniakosaok #basketball #elefsina #NL1 #nationalleague1 #playoffs "

https://www.facebook.com/share/b1Qsu2dfhktG6x1T/

0
abovetherim

 junior
Reactions: 130
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Παρ Αύγ 10, 2018 2:42 pm
Προειδοποιήσεις: 2

Σάβ Απρ 13, 2024 6:37 pm

Gkos έγραψε:
Σάβ Απρ 13, 2024 6:05 pm
kojito έγραψε:
Σάβ Απρ 13, 2024 4:32 pm
Ματσάρα, από τα καλύτερα που έχουμε δει στην κατηγορία φέτος.
Έστειλα το κείμενο σου σε 2 φίλους που ήξερα πως έβλεπαν τον αγώνα και πάθανε σοκ αμφότεροι γιατί το είχαν κλείσει ,όντας σίγουροι πως κέρδισε η Ελευσίνα.
Αυτο.

abovetherim έγραψε:
Σάβ Απρ 13, 2024 6:00 pm
Πολύ ψύχραιμα να πω...
Κάθε (μα κάθε) κείμενο που γράφεις που θυμίζει έναν φίλο μου ,αναγνώστη του φόρουμ ,αλλά τον έχω ρωτήσει δις και έχει ορκιστεί πως δεν είναι αυτός😂
?????
Δεν νομίζω ότι έχει δει άνθρωπος τη φάση και λέει οτι το καλάθι είναι εντός χρόνου. Κάποιες φορές το ρολόι της μετάδοσης δεν είναι ίδιο με του αγώνα, αυτό ήθελα να τονίσω.

0
Gkos

 champion
Reactions: 407
Δημοσιεύσεις: 8801
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 14, 2024 8:12 am

Έκατσα να δώ το τελευταίο 15λεπτο (από το 35' και μετά δηλαδή) του αγώνα στην Δάφνη!
Όντως ματσάρα ,δεν το συζητάμε αυτό(τρομερά τα σουτ του Έξαρχου) αλλά...δεν θα έπρεπε να έχουμε παράταση,είναι φανερά εκπρόθεσμη η προσπάθεια του Κερασοβίτη!

Είμαι πολύ περίεργος να δω πως θα το χειριστεί η ΕΟΚ ,καθότι θα πρεπει να σπάσει αυγά και δεν το συνηθίζει αυτό....!
Στις φωτογραφίες είμαστε καλά...

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1521
Δημοσιεύσεις: 6533
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 14, 2024 12:30 pm

Gkos έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 8:12 am
Έκατσα να δώ το τελευταίο 15λεπτο (από το 35' και μετά δηλαδή) του αγώνα στην Δάφνη!
Όντως ματσάρα ,δεν το συζητάμε αυτό(τρομερά τα σουτ του Έξαρχου) αλλά...δεν θα έπρεπε να έχουμε παράταση,είναι φανερά εκπρόθεσμη η προσπάθεια του Κερασοβίτη!

Είμαι πολύ περίεργος να δω πως θα το χειριστεί η ΕΟΚ ,καθότι θα πρεπει να σπάσει αυγά και δεν το συνηθίζει αυτό....!
Στις φωτογραφίες είμαστε καλά...
Πιθανολογώ (και μάλλον θα είνα και το δίκαιο) ότι ο Πανελευσινακός θα δικαιωθεί. Βέβαια Ελλάδα είμαστε, δεν ξέρω πόσο γρήγορα θα εκδικαστεί η ένσταση και ανεξαρτήτως έκβασης μάλλον θα πάμε σε δευτεροβάθμιο μετά, που σημαίνει ότι μάλλον θα είναι απίθανο η σειρά με το Αιγάλεω να ξεκινήσει εντός μιας εβδομάδας.

Όποιος και να περάσει πάντως, δύσκολα θα ξεπεράσει τον σκόπελο του Αιγάλεω μετά που είναι καλύτερη ομάδα και από τις δύο. Αντιθέτως το ζευγάρι Πρωτέας - Φανάρια είνα πιο αμφίρροπο, δεν θα μου κάνει καθόλου έκπληξη αν οι παίκτες του Ρουμελιώτη πάρουν την πρόκριση.

0
Takaros

 sophomore
Reactions: 10
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 11, 2022 2:28 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 14, 2024 1:00 pm

Το ίδιο ακριβώς έγινε προπερσι στον τελικό U21 όταν η ΑΕΝΚ ισοφάρισε το Κορωπί με ένα καλάθι εκτός χρόνου καταφανεστατα,αλλά λόγω ότι η γραμματεία δεν σφύριξε διότι δεν είχε κόρνα το γήπεδο...και μιλάμε για...τελικό,οι διαιτητές το κατοχύρωσαν.Τα χρονόμετρα, το κεντρικό είχε λήξει ενώ το 24ρη είχε νομίζω 2 δέκατα του δευτερολεπτου.Αποτελεσμα....εχασε το Κορωπί στην παράταση και στην ένσταση δεν δικαιώθηκε το Κορωπί,διότι η Εσκα μη πηγαίνοντας το Κορωπί και τον Δρακόπουλο δεν το έκαναν δεκτό.Εδω σαν ΕΟΚ και λόγω ότι την Δάφνη κανένας δεν την τιμωρεί για τους τραμπούκους της εξέδρας αλλά και του αγωνιστικού χώρου....πιστεύω ότι δεν θα δικαιωθεί ο Πανελευσινιακός.Εκτος και η ΕΟΚ λόγω επικείμενων εκλογών αλλάξει Ρότα.

0
Gkos

 champion
Reactions: 407
Δημοσιεύσεις: 8801
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 14, 2024 2:27 pm

kojito έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 12:30 pm
Πιθανολογώ (και μάλλον θα είναι και το δίκαιο) ότι ο Πανελευσινακός θα δικαιωθεί.
Ποιος τον ακούει τον Τζιβελέκα μετά...
Και δεν εννοώ τον μικρό....

Εγώ (αν και νομικά δεν μπορεί να υποστηριχτεί-το ξέρω) λέω επανάληψη αγώνα ώστε να χρυσώσει το χάπι σε αμφότερους...

0
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1113
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 15, 2024 10:27 am

Με Ζαβο τι γίνεται ?Έχω χάσει επεισόδια?Μόνο εξέδρα θα συνεχίσει να δίνει παρων?

0
abovetherim

 junior
Reactions: 130
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Παρ Αύγ 10, 2018 2:42 pm
Προειδοποιήσεις: 2

Δευ Απρ 15, 2024 1:13 pm

gspara έγραψε:
Δευ Απρ 15, 2024 10:27 am
Με Ζαβο τι γίνεται ?Έχω χάσει επεισόδια?Μόνο εξέδρα θα συνεχίσει να δίνει παρων?
Έχει τιμωρηθεί για το ματς στη Βούλα, με ημερολογιακές μέρες, δεν ξέρω αν είναι 15 ή 20 ή 25. Όταν τελειώσει, επιστρέφει. Έτσι κι αλλιώς δεν νομίζω ότι η ΕΟΚ ανακοινώνει τιμωρίες, όλα αυτά είναι σιωπηλά λες και είναι ντροπή.

3
3 Εικόνα
Gkos

 champion
Reactions: 407
Δημοσιεύσεις: 8801
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 16, 2024 8:41 am

https://www.facebook.com/share/BLdb2vHKmuA19BbJ/


ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

🌾 Μετά την εκδίκαση της ένστασης που κατέθεσε η ομάδα μας σχετικά με το εκπρόθεσμο καλάθι του Α.Ο. Δάφνης στο τρίτο παιχνίδι της σειράς για τα play off του πρώτου ομίλου της National League 1, αποφασίστηκε και ορίστηκε η επανάληψη του αγώνα.

Η ομάδα μας έχει ως πάγια θέση ότι οι αγώνες πρέπει να κρίνονται μέσα στις τέσσερις γραμμές του παρκέ και ότι οι κανονισμοί υπάρχουν για να τηρούνται, αλλά και ότι σε καμία ομάδα δεν αξίζει να καταδικάζεται από ένα ακούσιο ανθρώπινο λάθος.

Ως εκ τούτου θεωρούμε ότι για την προστασία της αξιοπιστίας του πρωταθλήματος, κυρίως όμως του αθλήματος που αγαπάμε και υπηρετούμε θα σεβαστούμε την απόφαση των αρμόδιων οργάνων, δεν θα προσφύγουμε σε άλλο δικαιοδοτικό όργανο και θα αγωνιστούμε κανονικά το Σάββατο 20/4, όπως αρμόζει στον Πανελευσινιακό μας.

#panelefsiniakosaok #basketball #elefsina


Gkos έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 2:27 pm

Εγώ (αν και νομικά δεν μπορεί να υποστηριχτεί-το ξέρω) λέω επανάληψη αγώνα ώστε να χρυσώσει το χάπι σε αμφότερους...
Να τον ακούτε τον παλιό :hoho:

0
Gkos

 champion
Reactions: 407
Δημοσιεύσεις: 8801
Εγγραφή: Τετ Ιαν 29, 2014 1:27 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 16, 2024 10:53 am

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Α.Ο.ΔΑΦΝΗΣ💛🖤

Μετά την σημερινή εκδίκαση της ένστασης που κατέθεσε η ομάδα του ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΥ για εκπρόθεσμο καλάθι μας στο τρίτο παιχνίδι της σειράς για τα play off του πρώτου ομίλου της National League 1, μετά από σύμφωνη γνώμη και των δυο Σωματείων για παραίτηση από χρονοβόρα ένδικα μέσα , και για ομαλή εξέλιξη των Πρωταθλημάτων αποφασίστηκε και ορίστηκε η επανάληψη του αγώνα Το Σάββατο 20-4-2024 ώρα 17.00 μμ

0
abovetherim

 junior
Reactions: 130
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Παρ Αύγ 10, 2018 2:42 pm
Προειδοποιήσεις: 2

Τετ Απρ 17, 2024 10:11 am

Gkos έγραψε:
Κυρ Απρ 14, 2024 2:27 pm

Εγώ (αν και νομικά δεν μπορεί να υποστηριχτεί-το ξέρω) λέω επανάληψη αγώνα ώστε να χρυσώσει το χάπι σε αμφότερους...
Να τον ακούτε τον παλιό :hoho:
[/quote]

Μεσοβέζικη απόφαση, σίγουρα όχι σωστή. Αν θες να είσαι δίκαιος, σπας αβγά, διαφορετικά...

0
Άβαταρ μέλους
James K R

 a1greece
Reactions: 256
Δημοσιεύσεις: 729
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 08, 2018 4:32 pm
Τοποθεσία: Παλαιό Φάληρο
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 17, 2024 5:06 pm

Βομβαρδισμός από Νίκο Χαρούνι και όπως όλα δείχνουν η Νάξος θα φύγει με το διπλό από την Βούλα. Εξαιρετικά άστοχοι οι γηπεδούχοι από τα 6,75 στο τέταρτο δεκάλεπτο. 53-61 και απομένει περίπου ένα λεπτό.

....

Έπειτα από συνεχόμενα φάουλ και βολές, στις οποίες δεν αστόχησε σε καμία ο ΑΠΑΣ, οι Κυκλαδίτες σπάνε το πλεονέκτημα έδρας της Βούλας και πλέον αποτελούν το φαβορί για να προκριθούν στην τελική φάση.

0
Takaros

 sophomore
Reactions: 10
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 11, 2022 2:28 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 18, 2024 2:07 pm

Πολλά Μπράβο στον Gkos,είπε επανάληψη και αυτό έγινε....γιατί ο....Παλιός κατι ξέρει !!!! goodpost.gif

0
abovetherim

 junior
Reactions: 130
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Παρ Αύγ 10, 2018 2:42 pm
Προειδοποιήσεις: 2

Πέμ Απρ 18, 2024 4:01 pm

Takaros έγραψε:
Πέμ Απρ 18, 2024 2:07 pm
Πολλά Μπράβο στον Gkos,είπε επανάληψη και αυτό έγινε....γιατί ο....Παλιός κατι ξέρει !!!! goodpost.gif
Μπήκα να δω, αν θα μας πεις πάλι τίποτα για το Κορωπί, αλλά οκ, no Koropi και Δρακόπουλος σε αυτό το πόστ :) :)

0
Άβαταρ μέλους
James K R

 a1greece
Reactions: 256
Δημοσιεύσεις: 729
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 08, 2018 4:32 pm
Τοποθεσία: Παλαιό Φάληρο
Αγαπημένη θέση: PG
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 20, 2024 8:15 am

James K R έγραψε:
Σάβ Απρ 13, 2024 4:26 pm
Τέλος!!! 94-91 με lay-up Κερασοβίτη, η Δάφνη θα είναι η αντίπαλος του Αιγάλεω στην επόμενη φάση.
Με βάση την απόφαση και τη συμφωνία για επανάληψη, το παραπάνω δεν ισχύει... ακόμα. Ενδεχομένως να μην ισχύσει και ποτέ. Σήμερα, λοιπόν, το repeat του τρίτου αγώνα :



Αμέσως μετά, από το Κλειστό της Νάξου, ο ΑΠΑΣ με νίκη προκρίνεται στην τελική φάση των Play-Offs, ενώ ο Πρωτέας Βούλας θα προσπαθήσει να φέρει τη σειρά στα ίσια :



1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Β Εθνική-National League 1”