94th Academy Awards

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2584
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 29, 2022 8:30 am

Προσωπικά θεωρώ τα οσκαρ τα τελευταία χρόνια υπερεκτιμημένα καθώς οι ταινίες είναι κενές, γεμάτες political correct και ποπ κορν υπερηρωες.

Παρόλα αυτά συνέβη κάτι πρωτόγνωρο με πρωταγωνιστή τον Will Smith και τον Chris Rock, όπου θεωρώ κερδισμένο τον τελευταίο.

Θέλω απεγνωσμένα σχόλιο από yorgo που έχει γνωριμία με τον Will

Για όποιον δεν γνωρίζει τι συνέβη
https://www.iefimerida.gr/oscars/oscars ... rok-binteo

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
Crash95

 a1greece
Reactions: 228
Δημοσιεύσεις: 727
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2016 1:56 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: LynnGreer,Printezis,Scola
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Πάνθηρες Καβάλας,Ολυμπιακός,ΣικάγοΜπουλς
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 29, 2022 11:48 am

shtarkws έγραψε:
Τρί Μαρ 29, 2022 8:30 am
Προσωπικά θεωρώ τα οσκαρ τα τελευταία χρόνια υπερεκτιμημένα καθώς οι ταινίες είναι κενές, γεμάτες political correct και ποπ κορν υπερηρωες.

Παρόλα αυτά συνέβη κάτι πρωτόγνωρο με πρωταγωνιστή τον Will Smith και τον Chris Rock, όπου θεωρώ κερδισμένο τον τελευταίο.

Θέλω απεγνωσμένα σχόλιο από yorgo που έχει γνωριμία με τον Will

Για όποιον δεν γνωρίζει τι συνέβη
https://www.iefimerida.gr/oscars/oscars ... rok-binteo
επειδή ακριβώς δεν ασχολείται κανείς σοβαρά πλέον με τα Όσκαρ για αυτό κάνουν αυτά τα καραγκιοζιλίκια για να ασχοληθεί κάποιος μαζί τους. Βέβαια γενικά πάντα υπήρχαν αδικίες τεράστιες στα Όσκαρ από τη δεκαετία του 60' αλλά οκ τουλάχιστον υπήρχε και μια σοβαρότητα στο θεσμό, που δεν υπάρχει πλέον. Βέβαια δεν υπάρχουν και τόσες πολλές καλές ταινίες όπως στα 90ς πχ.

0
Εκτός απ'τον Crash Bandicoot που αγαπώ όπως καταλάβατε, λατρεύω και το μπασκετ!!!Αγαπημένες ομάδες ΕΚ Καβάλας, Ολυμπιακός, Σικάγο Μπουλς, Εθνική Ελλάδος και Εθνική Αργεντινής (μεγάλη καψούρα με τους γκαούτσος, Vamo Vamo Argentina, Vamo Vamo a ganar)!!!
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6036
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 29, 2022 3:08 pm

Ψιλοσυνεννοημένο μου φάνηκε. :-? Εδώ έχουν σεναριογράφους/σκαλέτες ακόμη και στα "αυθόρμητα" talk-show, στην απονομή δε θα είχαν;

0
vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 02, 2022 9:11 pm

Κάποιοι από τους σημερινούς κορυφαίους ηθοποιούς ούτε ταξιθέτες δεν θα ήταν άλλες εποχές.

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 02, 2022 10:33 pm

Εμένα ο will smith και σοβαρος μου φάνηκε και φιλοσοφημενος και πολύ καλός πατέρας. Τώρα πάνω στα νεύρα του ο καθένας μπορεί να αντιδράσει κάπως. Ειδικα αν έχει το δίλημμα: μια φάπα στον Κρις Ροκ η αιώνια μουρμούρα από τη συζυγο; Όλοι το ίδιο θα κάναμε, δεν αντέχεται η κρεβάτουρμουρα.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 02, 2022 10:35 pm

vforvendetta85 έγραψε:
Σάβ Απρ 02, 2022 9:11 pm
Κάποιοι από τους σημερινούς κορυφαίους ηθοποιούς ούτε ταξιθέτες δεν θα ήταν άλλες εποχές.
Για πες κανέναν, από τους κορυφαίους.
Εγώ πάντως από πλευράς υποκριτικής τους έχω πολύ ψηλά τους κορυφαίους αμερ.ηθοποιούς. Ακόμα κι αυτούς που κάνουν ταινίες δράσης π.χ Χ. Φορντ ή Μ. Γκίμπσον για να πιάσω κάποιους πολυ εμπορικούς. Θα μου πεις, ότι αυτοί έχουν πατήσει τα 70 πια, οπότε δεν τους λες και σημερινούς.
Σε κάθε περίπτωση το αμερ.σινεμά έχει ηθοποιάρες, σκηνοθετάρες (έχουν χαντακώσει τον Μ. Τσιμίνο ενώ ο Κασαβέτης έκανε ανεξάρτητο και κέντησε) και γεγικά όλους όσοι παίρνουν μέρος σε μια ταινία κι η συμμετοχή τους είναι πολύ πιο καθοριστική από αυτό που φαίνεται- σας τα λέω εκ πείρας, μιας κι έχω περάσει από δραματική σχολή, έχω παίξει θέατρο, όταν κυκλοφορούσαν δραχμές, κι έχω κάνει και πρόσφατα ελληνικές και ξένες ταινίες (όχι όμως ως ηθοποιός αλλά κάτι συναφές και σίγουρα πιο ζόρικο).

Τα λέω αυτά για το αμ.σινεμά κι ας προτιμώ άλλα σινεμά και δη το ασιατικό. Αλλά το καλό να λέγεται, πάντα. Με έχουν εντυπωσιάσει οι μπαγάσες.
Κάποια άλλη φορά παίζει να σας πω και πως γυρίζονται οι ταινίες δράσης, ποια "μπουμπούκια" είναι σύμβουλοι δράσης κλπ (που έχουν ματοβαμμένα χέρια στους πολέμου όπου γης, της εξαγωγής "ντεμόκρασι") πως βγάζουν τις σκηνές κλπ.

Αλλά όταν μιλάμε για σκηνές δράσης σε αυτά που κατέχω, Χονγκ Κονγκ 80s και μόνο. Σεβασμός.

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6036
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 02, 2022 10:45 pm

basket72 έγραψε:
Σάβ Απρ 02, 2022 10:35 pm
vforvendetta85 έγραψε:
Σάβ Απρ 02, 2022 9:11 pm
Κάποιοι από τους σημερινούς κορυφαίους ηθοποιούς ούτε ταξιθέτες δεν θα ήταν άλλες εποχές.
Για πες κανέναν, από τους κορυφαίους.
O Ryan Gosling. Κολοσσό δεν τον λες όμως θεωρείτε από τους καλούς της γεννιάς του. Από τους μεσήλικες :P , μ'αρέσει ο Matthew McConaughey αφού όμως 40άρησε γιατί παλιότερα έπαιζε χαζομάρες.

Γενικά μετά τον Hanks υπάρχει ένα πρόβλημα στους άνδρες, όχι μεγάλο αλλά υπάρχει πρόβλημα. Από γυναίκες μ'αρέσει η Jessica Chastain σε όλα τα επίπεδα :D , όμως πάλι δεν την λες τιτάνα της υποκριτικής.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 02, 2022 10:53 pm

ssoulliss έγραψε:
Σάβ Απρ 02, 2022 10:45 pm

O Ryan Gosling. Κολοσσό δεν τον λες όμως θεωρείτε από τους καλούς της γεννιάς του. Από τους μεσήλικες :P , μ'αρέσει ο Matthew McConaughey αφού όμως 40άρησε γιατί παλιότερα έπαιζε χαζομάρες.

Γενικά μετά τον Hanks υπάρχει ένα πρόβλημα στους άνδρες, όχι μεγάλο αλλά υπάρχει πρόβλημα. Από γυναίκες μ'αρέσει η Jessica Chastain σε όλα τα επίπεδα :D , όμως πάλι δεν την λες τιτάνα της υποκριτικής.

Φίλε τυχαίνει να έχω δει ταινίες και των 2 που αναφέρεις και τους εκτιμώ πολύ ως ηθοποιούς.
Νομίζω ότι ο τελευταίος πολύ καλός μα πολύ καλός ηθοποιός είναι ο Εντουαρντ Νόρτον. Εμένα με έχει εντυπωσιάσει κι ο Ντι Κάπριο πάντως. Λέω κάποιος που σε πρώτη ματιά δεν του το έχει κανείς. Κι ο Τζ. Ρένερ είναι δύναμη.
Από λίγο μεγαλύτερους Στιβ Μπουσέμι, π.χ

Spectator

 a1greece
Reactions: 349
Δημοσιεύσεις: 533
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 01, 2018 5:58 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Γκάλης -Pau
Αγαπημένη ομάδα: Εθνική Ελλάδας -Sheffield Hatters
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 03, 2022 8:14 am

ssoulliss έγραψε:
Σάβ Απρ 02, 2022 10:45 pm
Από γυναίκες μ'αρέσει η Jessica Chastain σε όλα τα επίπεδα :D
Είσαι σίγουρος ? :mrgreen:

Και εκεί που πήγα να πω ότι την λάτρεψα στο Interstellar και κυρίως στο Tree of life , αλλά την ερωτεύτηκα για πρώτη φορά στο Village κατάλαβα ότι αυτά τα βίντεο βγήκαν για κάποιους άσχετους σαν και εμένα :imnewhere:





1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Movies & Tv shows”