Βαλένθια

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Zoys

Moderator
Reactions: 388
Δημοσιεύσεις: 5305
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 09, 2010 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Δεκ 22, 2019 2:31 pm

Εικόνα

Σχόλια για την ομάδα της Βαλένθια.

0
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Δεκ 29, 2019 7:08 pm

Την εχω στην κατηγορια "Μαλαγα" που σημαινει αχρωμη και αοσμη ομαδα που κανει καποιες νικες με ισαξιες/κατωτερες και ερχεται ευρωλιγκα για φιλικη συμμετοχη. Περνα περιοδο φορμας, να δουμε αν θα με διαψευσει.

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Ilias7

 euroleague
Reactions: 131
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Παρ Μαρ 23, 2007 4:26 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 01, 2020 6:28 pm

Ενώ το ξεκίνημα της δεν ήταν θετικό δείχνει να βρίσκει ρυθμό και ως Ισπανική ομάδα που είναι να διεκδικήσει ότι της αναλογεί.Έχει αξιόλογο ρόστερ και δείχνει πως μπορεί να κάνεις ζημίες αν υποτιμηθεί.

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 25, 2020 12:05 am

Ο Λόιντ εσπάσε το πόδι του και θα μείνει στα πιτς για πέντε εβδομάδες.
Valencia Basket shooting guard Jordan Loyd is expected to be sidelined for five weeks due to a broken foot, the club announced on Friday. Loyd, who is a Turkish Airlines EuroLeague rookie this season, finished a recent Spanish League game with problems with his right foot. He underwent tests, which revealed that Loyd has a stress fracture in the scaphoid bone of his right foot.

As such, after already missing his team’s Round 21 road game against CSKA Moscow, Loyd expected to be sidelined for five more weeks, missing Valencia’s four EuroLeague games in February. He is averaging 11.1 points on 42.9% three-point shooting and 2.4 assists in 18 EuroLeague games this season as Valencia’s second-best scorer.
ΠΗΓΗ

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 15, 2020 12:35 pm

Ο Bojan Dubljevic θα ανανεώσει το συμβόλαιο του μέχρι το 2023.
Valencia Basket and Montenegrin center Bojan Dubljevic have reached an agreement to extend the contract of the latter until 2023, as reported by Sportklub. Dubljevic has played with Valencia since 2012, winning the ACB in 2017 and two EuroCup championships.
ΠΗΓΗ

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2585
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 16, 2020 9:15 pm

Πως τον πείθουν και ανανεώνει συνέχεια όταν θα μπορούσε να πάει σε μεγαλύτερα κλαμπ;

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 16, 2020 10:20 pm

shtarkws έγραψε:
Δευ Μαρ 16, 2020 9:15 pm
Πως τον πείθουν και ανανεώνει συνέχεια όταν θα μπορούσε να πάει σε μεγαλύτερα κλαμπ;
Το λέει όπου βρεθεί κι όπου σταθεί από το 14΄ (αν θυμάμαι καλά τη χρονιά )και μετά όπου άρχισε να παίζει το όνομά του για ΝΒΑ και τους μεγάλους. Δέθηκε πάρα πολύ με τα "πορτοκάλια".
Το είχα γράψει στο θρεντ των μεταγραφών του Παναθηναϊκού το 16-17΄ πριν ανανεώσει το συμβόλαιο του μέχρι φέτος. Είναι από το 12' στη Βαλένθια κι είναι ερωτευμένος με την πόλη- κάτι που δεν είναι καθόλου δύσκολο να συμβεί σας διαβεβαιώ.
Είναι και καλό παιδί, απλό που δεν τρελαίνεται για τα μεγαλεία και τα λούσα, ροκ τύπος με τα νταρτς του (όπως κι άλλοι συμφορουμίτες παλιοί, απ΄ όσο ξέρω :smile: ) και βρήκε την υγεία του στη Βαλένθια. Από τα βουνά της πατρίδας του στη θάλασσα της δεύτερης του πατρίδας πια.

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 17, 2020 3:17 pm

Έχει φάει παντόφλα, αυτό γίνεται.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 17, 2020 5:26 pm

yorgos έγραψε:
Τρί Μαρ 17, 2020 3:17 pm
Έχει φάει παντόφλα, αυτό γίνεται.
Δεν τον έχω για έτσι. Κι ο Ντε Κολό (όπως κι ένα κάρο παίκτες ερωτεύονται/παντρεύονται κοπέλα που γνώρισαν στην πόλη της εκάστοτε ομάδας) τα έχει με Βαλενθιάνα από τις εποχές που έπαιζε εκεί αλλά έκτοτε έχουν αλλάξει 3-4 πόλεις παρέα.
Μιλάει το χρήμα και οι φιλοδοξίες.
Εκεί έγκειται η διαφορά του Ντούμπι. Είναι χύμα τύπος, δέθηκε με τη σχετικά μικρή πόλη της Βαλένθια και δεν το κουνάει. Το διαλαλεί από το 14-15 ότι " εγώ εδώ θα αποσυρθώ".

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 17, 2020 5:32 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Μαρ 17, 2020 5:26 pm
yorgos έγραψε:
Τρί Μαρ 17, 2020 3:17 pm
Έχει φάει παντόφλα, αυτό γίνεται.
Δεν τον έχω για έτσι. Κι ο Ντε Κολό (όπως κι ένα κάρο παίκτες ερωτεύονται/παντρεύονται κοπέλα που γνώρισαν στην πόλη της εκάστοτε ομάδας) τα έχει με Βαλενθιάνα από τις εποχές που έπαιζε εκεί αλλά έκτοτε έχουν αλλάξει 3-4 πόλεις παρέα.
Μιλάει το χρήμα και οι φιλοδοξίες.
Εκεί έγκειται η διαφορά του Ντούμπι. Είναι χύμα τύπος, δέθηκε με τη σχετικά μικρή πόλη της Βαλένθια και δεν το κουνάει. Το διαλαλεί από το 14-15 ότι " εγώ εδώ θα αποσυρθώ".
Βαριά παντόφλα λεμεεεεεεε.

Από σαμπό και πάνω.

Πλάκα κάνω, δεν ξέρω. Θυμήθηκα όμως το άσμα: θέλω στο σώμα σου σαν μπω, να με χτυπάς με το σαμπό.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 17, 2020 5:42 pm

yorgos έγραψε:
Τρί Μαρ 17, 2020 5:32 pm
[

Βαριά παντόφλα λεμεεεεεεε.

Από σαμπό και πάνω.

Πλάκα κάνω, δεν ξέρω. Θυμήθηκα όμως το άσμα: θέλω στο σώμα σου σαν μπω, να με χτυπάς με το σαμπό.
Τι πάει να πει "σαμπώ" ή ¨σαμπό¨; Φαντάζομαι κάποιο τσόκαρο θα εννοείς... :smile:

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 17, 2020 7:02 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Μαρ 17, 2020 5:42 pm
yorgos έγραψε:
Τρί Μαρ 17, 2020 5:32 pm
[

Βαριά παντόφλα λεμεεεεεεε.

Από σαμπό και πάνω.

Πλάκα κάνω, δεν ξέρω. Θυμήθηκα όμως το άσμα: θέλω στο σώμα σου σαν μπω, να με χτυπάς με το σαμπό.
Τι πάει να πει "σαμπώ" ή ¨σαμπό¨; Φαντάζομαι κάποιο τσόκαρο θα εννοείς... :smile:
Κι εγώ με "ω" το έγραφα αλλά με διόρθωσε αυτό το ρημάδι.

Εικόνα

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 17, 2020 7:29 pm

yorgos έγραψε:
Τρί Μαρ 17, 2020 7:02 pm
Κι εγώ με "ω" το έγραφα αλλά με διόρθωσε αυτό το ρημάδι.

[/quote]

Δίκιο έχει το ρημάδι και συμπλήρωσε (ακόμα θεωρούνται και οι 2 τρόποι σωστοί, αλλά η κατεύθυνση είναι ξεκάθαρα η απλοποίηση) και μένα και σένα. Κι εμείς δίκιο έχουμε που το μάθαμε έτσι. Σιγά- σιγά θα συνηθίσουμε. Εμένα όλα πάει το χέρι μου να βάλει " σαιζόν" π.χ και τελικά το αποφεύγω και βάζω "χρονιά". Σε άλλα το έχω συνηθίσει σε άλλα όχι. Το θεωρώ σωστό όμως να το απλοποιήσουμε. Όχι όμως και τα κύρια ονόματα ή τις τοποθεσίες.

Δεν το ήξερα το σαμπό-΄ώ, ομολογώ. :smile:

Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 23, 2020 1:03 pm

Η Βαλένθια πριν από λίγη ώρα ανακοίνωσε πως και επίσημα ο Dubljevic ανανέωσε μέχρι το 2023.



0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 17, 2020 8:50 am

Ξεκινάει επιχείρηση ¨Ντε Κολό¨ στην εύπορη Βαλένθια.
Θυμίζω ότι ο Ντε Κολό είναι μισός Βαλενθιάνος πια.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2019-2020”