Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός, 2ος τελικός Basket League 2021-22

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 15, 2022 1:39 pm

EXASFAIROS13 έγραψε:
Τετ Ιουν 15, 2022 1:08 pm
Σίγουρα δεν έχει 4αρι η ομάδα αλλά οι ψηλοί δεν ήταν αποκαρδιωτικόι στους τελικούς.

Το ότι βγήκε ο Φαλ δεν σημαίνει κάτι.Επιλογη ήταν να βγει.Εκανε φάουλ .Δεν θα παίζει και 40 λεπτά.22 έπαιξε .
πέραν από το κοουτσαρισμα σε όλα τα ματς μας πληγώνουν οι κοντοί και ο Βεζενκοφ.Με λαβωμένο ΜκΚισσικ έπρεπε να κερδίζαμε .Με +14 στην έδρα σου είναι αδιαφορία να χάνεις +6 απλα οι κοντοί είναι σε διακοπές εγκεφαλικά.Ανευροι!!!!14 τρίποντα είχαμε να φάμε καιρό lol (από την Αρμάνι πριν 2-3 χρόνια;;;; lol )
Το μόνο παρηγορο είναι ότι οι κοντοί του Ολυμπιακού εκτός απροόπτου την νέα σεζόν θα είναι οι ίδιοι και θα έχει πλήρη εικόνα και ευθύνη επιλογής παιχτών ο Άρτζι.
Προπονητή θέλουμε από την επόμενη του 3-0.

Με ένα σοβαρό προπονητή και τις κατάλληλες 5-6 προσθήκες δεν υπάρχει διαφορά.Ο Ολυμπιακός είναι πολύ καλή ομάδα αλλά όχι κάτι το εξτροντενερι .Φέτος ήταν σαφώς ανώτερος και δίκαια παίρνει το πρωτάθλημα αλλά όχι ότι έπαιξε φοβερά στα μεταξύ μας παιχνίδια.Συγχαρητηρια εκ των προτέρων lol.Προχωραμε.

Μακάρι να χάσει 3-0 ο Τρινκιερι και να θέλουν Πασκουάλ lol τώρα που στράβωσε με Μακάμπι και πάει ο Κάτας εκει.
Η διαφορα της ομαδας σου με τον Ολυμπιακο ειναι η διαφορα του Παναθηναικου με τον Προμηθεα περσυ σε γενικες γραμμες.
Σας εχουν κερδισει 6 φορες σερι , στην ευρωπη με 19 και 27 διαφορα στο ελληνικα απο 6 και πανω και τα 4 παιχνιδια κανενα δεν πηγε στον ποντο, εφτασαν στο ενα σουτ αποσταση απο τον τελικο της Γιουρολιγκ και τερματισαν δευτεροι στην ρεγκιουλαρ. Τι ακριβως θα θεωρουσες δηλαδη εξτροντενερι; Απο περιεργεια ρωταω.
Και τα τριποντα τα τρωτε γιατι αποφασισατε να κλεισετε την ρακετα. Αμα αφηνεις παιχτες που σουταρουν καλα ελευθερους, θα τα φας τα τριποντα 8 στις 10 φορες.
Οσο επαιζε η βασικη πενταδα οι ψηλοι σας δεν εβαζαν τιποτα. Στην δευτερη περιοδο που επαιζε η δευτερη πενταδα του Ολυμπιακου χωρις Φαλ, Παπανικολαου στο 3 και Ουοκαπ στο 1 και Πριντεζη στην θεση του Βεζενκοφ απο ενα σημειο και μετα (ελειπε και ο Λιβιο που ειναι πλεον το δευτερο 4αρι του Ολυμπιακου) χτυπησε στην ρακετα ο Παναθηναικος και μεγαλωσε την διαφορα στο τελευταιο 4 λεπτο της δευτερης περιοδου.
Αφου λες δεν ειδες το παιχνιδι, μην κρινεις απο τους αριθμους. Λενε μονο ενα κομματι της αληθειας.
Την διαφορα δεν την κανουν μονο οι ψηλοι ή μονο οι κοντοι, αλλα οι καλα δομημενες ομαδες απεναντι σε ομαδες οτι να ναι.

3
3 Εικόνα
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 15, 2022 1:58 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Ιουν 14, 2022 9:49 pm
Redfly έγραψε:
Τρί Ιουν 14, 2022 9:39 pm

Πες μας οτι είναι ξαδερφός σου να μπουν τα πράγματα σε μία σειρά. :banana: :banana: :banana:
Να το πω αν σας ευχαριστεί. :)
Πάντως, δεν το λέω μόνο εγώ.
Το λέει κι εκείνος ο ψηλός που έχουμε για κόουτς. Από μπάσκετ δεν κατέχει όσο εμείς εδώ στο μπάσκετφορουμ, βέβαια. Αλλά είπα να το θυμίσω... :roll:

@Γιώργη, δεν τα διάβασες τα 2 ματς τόσο καλά. Το πρώτο έληξε με 13 (σβηστά, στην κυριολεξία, κάναμε συντήρηση από το πρώτο δεκάλεπτο με τη διαφορά να είναι σταθερά στους 14-20) όταν εσύ έλεγες ότι κανένα ματς δεν θα περάσει τους 12.
Ο Παναθηναϊκός δεν στάθηκε αξιοπρεπώς, όπως έλεγες.
Στο αποψινό οι παρά τσακ 80 πόντου του Ολυμπιακού δεν προσιδιάζουν σε χαμηλό σκορ, και τελικά το πήραμε και το ματς (έλεγες ότι ένα ή και δυο ματς θα τα πάρετε).

Λεπτομέρειες πάντως, μιας και τη μεγάλη εικόνα της ομάδας σου μια χαρά τη βλέπεις ως συνήθως. :bball:
Φίλε basket, ξερεις πως σε εκτιμω σαν σχολιαστή αλλα ποτε δεν θα καταλάβω την ανάγκη σου να αποδείξεις πως είχες δίκιο και πως "τα ελεγες", πραγματικά :lol:. Είσαι ο ορισμός του σταλεγακια χαχα, δεν συζητάμε για το αν έχεις δίκιο η άδικο σε αυτο που λες αλλά θυμόμαστε ολοι εδώ ποιος έχει πει τι, δεν χρειάζεται να τα επαναφέρουμε συνέχεια. Φιλική συμβολή αυτο και αγωνιστικους χαιρετισμους.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 15, 2022 2:04 pm

BillyPao έγραψε:
Τρί Ιουν 14, 2022 10:39 pm
basket72 έγραψε:
Τρί Ιουν 14, 2022 10:25 pm


Έτσι ακριβώς. Πέρσι που ήταν ελεύθερος τον φλέρταρε μόνο η Μπούργος.
Φέτος (που πάλι ελεύθερος θα μείνει :) ) τον βλέπω για καμιά τρολο-νεόπλουτη, τύπου Μπαχτσέ - τσιφλίκι. Θα έβλεπα και Ρώσικες- θα βοηθήσει και το σέρβικο, είναι κι αντινατοϊκος ο παλίκαρος. :obey:
Αλλιώς Κίνα, και 50ρες χαλαρά. Μπορεί κι 60ρες να βάλει ο αρτίστας αυτός που αν δεν είχε σακατέψει τα πόδια του, κι είχε και εργατικότητα/ταπεινότητα, θα ήταν πάλι στο ΝΒΑ και σε τίποτε Γουόριορς (αν θυμάμαι καλά...).
Ο Νέντοβιτς έχει 2ετές συμβόλαιο πάντως, και δε νομίζω ότι θα έρθει κάποιος καλύτερος του, αν φύγει. Εδώ θα είμαστε και θα το δούμε, αλλά δεν είμαι καθόλου αισιόδοξος. Εμένα μου αρέσουν πάντως τέτοιοι παίκτες, στην καλή τους μέρα είναι απολαυστικοί. Στην ουσία τώρα, το θέμα δεν είναι να κράξουμε τον Νέντοβιτς, τον Παπαπέτρου και τον Παπαγιάννη, το θέμα είναι να ανέβει η ποιότητα της ομάδας. Δυστυχώς κάποιοι δεν το έχουν καταλάβει, και πολύ φοβάμαι πως όταν το καταλάβουν, θα είναι αργά.
Με κάλυψαν η αλήθεια είναι οι yorgos & basket72 αλλα θα συμπληρώσω 2 πράγματα αν και δεν πιστεύω πως θα συμφωνήσουμε. Βλέπουμε απο άκρα αντίθετες οπτικές γωνίες το μπασκετ σαν άθλημα. Καλύτερο παιχτη απο τον Νεντοβιτς άνετα βρίσκουμε σε αυτά τα λεφτά, εγω στα γρήγορα σου λεω τον Γουειλερ Μπαμπ ας πουμε.

Τωρα αν φύγει και παρουμε στη θεση του παιχτη με τα μισά λεφτά δεν θα σου πω πως δικαιώθηκες, ουτε αν κάνουμε άστοχη επιλογή. Είναι σαν όσους ήθελαν να φυγει ο Καλαθης και να πάρουμε αλλον-αλλους με αυτα τα 2,5 εκατ (εγω διαφωνούσα με αυτήν την άποψη) , να πάω να τους πω πως αα έφυγε ο Νικ και ήρθε ο Περι και ο Μακ.. εε δεν πάει έτσι. Εμεις εδώ λεμε πως με αυτα τα λεφτα και λίγο μάτι μπορείς ΑΝΕΤΑ να φέρεις καλύτερο του Νεντοβιτς.

Απολαυστικός ειναι πράγματι, καλος για την ομαδα του όμως ΔΕΝ είναι. Και πάλι καλά υπάρχουν και highlights στο γιουτιουμπ, ολοι καλυμμένοι θα μαστε λοιπόν. Κι αυτοί που θέλουμε να βλέπουμε ωραίο ομαδικό μπασκετ και εσείς που θέλετε να βλέπετε σοου.

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1472
Δημοσιεύσεις: 3609
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τετ Ιουν 15, 2022 2:35 pm

JohnnyPao έγραψε:
Τετ Ιουν 15, 2022 2:04 pm
BillyPao έγραψε:
Τρί Ιουν 14, 2022 10:39 pm


Ο Νέντοβιτς έχει 2ετές συμβόλαιο πάντως, και δε νομίζω ότι θα έρθει κάποιος καλύτερος του, αν φύγει. Εδώ θα είμαστε και θα το δούμε, αλλά δεν είμαι καθόλου αισιόδοξος. Εμένα μου αρέσουν πάντως τέτοιοι παίκτες, στην καλή τους μέρα είναι απολαυστικοί. Στην ουσία τώρα, το θέμα δεν είναι να κράξουμε τον Νέντοβιτς, τον Παπαπέτρου και τον Παπαγιάννη, το θέμα είναι να ανέβει η ποιότητα της ομάδας. Δυστυχώς κάποιοι δεν το έχουν καταλάβει, και πολύ φοβάμαι πως όταν το καταλάβουν, θα είναι αργά.
Με κάλυψαν η αλήθεια είναι οι yorgos & basket72 αλλα θα συμπληρώσω 2 πράγματα αν και δεν πιστεύω πως θα συμφωνήσουμε. Βλέπουμε απο άκρα αντίθετες οπτικές γωνίες το μπασκετ σαν άθλημα. Καλύτερο παιχτη απο τον Νεντοβιτς άνετα βρίσκουμε σε αυτά τα λεφτά, εγω στα γρήγορα σου λεω τον Γουειλερ Μπαμπ ας πουμε.

Τωρα αν φύγει και παρουμε στη θεση του παιχτη με τα μισά λεφτά δεν θα σου πω πως δικαιώθηκες, ουτε αν κάνουμε άστοχη επιλογή. Είναι σαν όσους ήθελαν να φυγει ο Καλαθης και να πάρουμε αλλον-αλλους με αυτα τα 2,5 εκατ (εγω διαφωνούσα με αυτήν την άποψη) , να πάω να τους πω πως αα έφυγε ο Νικ και ήρθε ο Περι και ο Μακ.. εε δεν πάει έτσι. Εμεις εδώ λεμε πως με αυτα τα λεφτα και λίγο μάτι μπορείς ΑΝΕΤΑ να φέρεις καλύτερο του Νεντοβιτς.

Απολαυστικός ειναι πράγματι, καλος για την ομαδα του όμως ΔΕΝ είναι. Και πάλι καλά υπάρχουν και highlights στο γιουτιουμπ, ολοι καλυμμένοι θα μαστε λοιπόν. Κι αυτοί που θέλουμε να βλέπουμε ωραίο ομαδικό μπασκετ και εσείς που θέλετε να βλέπετε σοου.
Δε με ξέρεις, επομένως το τι μπάσκετ θέλω να βλέπω, άσε να το ξέρω καλύτερα εγώ. Το γεγονός ότι δε σου αρέσει ο Νέντοβιτς, δε σου δίνει το δικαίωμα να τον απαξιώνεις, πόσο μάλλον όταν η απαξίωση είναι επιλεκτική. Και όχι, δεν πιστεύω ότι ο Μπάμπ θα έκανε τη διαφορά (που βέβαια δε θα ερχόταν ποτέ σε μια ασόβαρη ομάδα, όπως η δική μας). Δεν είναι κακός παίκτης, αλλά δε σε αλλάζει επίπεδο.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 15, 2022 3:01 pm

BillyPao έγραψε:
Τετ Ιουν 15, 2022 2:35 pm
JohnnyPao έγραψε:
Τετ Ιουν 15, 2022 2:04 pm


Με κάλυψαν η αλήθεια είναι οι yorgos & basket72 αλλα θα συμπληρώσω 2 πράγματα αν και δεν πιστεύω πως θα συμφωνήσουμε. Βλέπουμε απο άκρα αντίθετες οπτικές γωνίες το μπασκετ σαν άθλημα. Καλύτερο παιχτη απο τον Νεντοβιτς άνετα βρίσκουμε σε αυτά τα λεφτά, εγω στα γρήγορα σου λεω τον Γουειλερ Μπαμπ ας πουμε.

Τωρα αν φύγει και παρουμε στη θεση του παιχτη με τα μισά λεφτά δεν θα σου πω πως δικαιώθηκες, ουτε αν κάνουμε άστοχη επιλογή. Είναι σαν όσους ήθελαν να φυγει ο Καλαθης και να πάρουμε αλλον-αλλους με αυτα τα 2,5 εκατ (εγω διαφωνούσα με αυτήν την άποψη) , να πάω να τους πω πως αα έφυγε ο Νικ και ήρθε ο Περι και ο Μακ.. εε δεν πάει έτσι. Εμεις εδώ λεμε πως με αυτα τα λεφτα και λίγο μάτι μπορείς ΑΝΕΤΑ να φέρεις καλύτερο του Νεντοβιτς.

Απολαυστικός ειναι πράγματι, καλος για την ομαδα του όμως ΔΕΝ είναι. Και πάλι καλά υπάρχουν και highlights στο γιουτιουμπ, ολοι καλυμμένοι θα μαστε λοιπόν. Κι αυτοί που θέλουμε να βλέπουμε ωραίο ομαδικό μπασκετ και εσείς που θέλετε να βλέπετε σοου.
Δε με ξέρεις, επομένως το τι μπάσκετ θέλω να βλέπω, άσε να το ξέρω καλύτερα εγώ. Το γεγονός ότι δε σου αρέσει ο Νέντοβιτς, δε σου δίνει το δικαίωμα να τον απαξιώνεις, πόσο μάλλον όταν η απαξίωση είναι επιλεκτική. Και όχι, δεν πιστεύω ότι ο Μπάμπ θα έκανε τη διαφορά (που βέβαια δε θα ερχόταν ποτέ σε μια ασόβαρη ομάδα, όπως η δική μας). Δεν είναι κακός παίκτης, αλλά δε σε αλλάζει επίπεδο.
Γενικα σε δημόσια πλατφόρμα γράφουμε αρα αποδεχόμαστε οτι μπορούμε να υποστούμε κριτική για τα γραφόμενα μας. Και απο το σύνολο των κειμένων σου έχω διαμορφώσει μια πρόωρη ισως αποψη για τη μπασκετικη σου αντίληψη. Δεν χρειάζεται να γνωριζόμαστε για να το κάνω αυτό. Δεν απαξιωνω τιποτα, λεω απλά πως δεν θέλω τον Νεντοβιτς στην ομαδα, όπως δεν θέλω και τον Οκαρο, τον Εβανς, τον Σιβα και τον Μποχωρίδη.. ενω αντίθετα θέλω τους 2 Παπ και τον Ματζουκα, ενω για Μεικον δεν ειμαι σίγουρος. Αυτή είναι η αποψη μου όμως και δεν μου φαίνεται ακραία ή απαξιωτική.

Δεν κάνει τη διαφορά ο Μπαμπ και τη κάνει ο Νεντοβιτς? Σε ομαδα που θέλει να νικάει? Δες λίγο εστω τα highlights (τα 8λεπτα οχι τα 3λεπτα) απτη σειρά Μπαγερν - Μπαρτσα για να δεις τι εστι Μπαμπ.

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1472
Δημοσιεύσεις: 3609
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τετ Ιουν 15, 2022 3:22 pm

JohnnyPao έγραψε:
Τετ Ιουν 15, 2022 3:01 pm
BillyPao έγραψε:
Τετ Ιουν 15, 2022 2:35 pm


Δε με ξέρεις, επομένως το τι μπάσκετ θέλω να βλέπω, άσε να το ξέρω καλύτερα εγώ. Το γεγονός ότι δε σου αρέσει ο Νέντοβιτς, δε σου δίνει το δικαίωμα να τον απαξιώνεις, πόσο μάλλον όταν η απαξίωση είναι επιλεκτική. Και όχι, δεν πιστεύω ότι ο Μπάμπ θα έκανε τη διαφορά (που βέβαια δε θα ερχόταν ποτέ σε μια ασόβαρη ομάδα, όπως η δική μας). Δεν είναι κακός παίκτης, αλλά δε σε αλλάζει επίπεδο.
Γενικα σε δημόσια πλατφόρμα γράφουμε αρα αποδεχόμαστε οτι μπορούμε να υποστούμε κριτική για τα γραφόμενα μας. Και απο το σύνολο των κειμένων σου έχω διαμορφώσει μια πρόωρη ισως αποψη για τη μπασκετικη σου αντίληψη. Δεν χρειάζεται να γνωριζόμαστε για να το κάνω αυτό. Δεν απαξιωνω τιποτα, λεω απλά πως δεν θέλω τον Νεντοβιτς στην ομαδα, όπως δεν θέλω και τον Οκαρο, τον Εβανς, τον Σιβα και τον Μποχωρίδη.. ενω αντίθετα θέλω τους 2 Παπ και τον Ματζουκα, ενω για Μεικον δεν ειμαι σίγουρος. Αυτή είναι η αποψη μου όμως και δεν μου φαίνεται ακραία ή απαξιωτική.

Δεν κάνει τη διαφορά ο Μπαμπ και τη κάνει ο Νεντοβιτς? Σε ομαδα που θέλει να νικάει? Δες λίγο εστω τα highlights (τα 8λεπτα οχι τα 3λεπτα) απτη σειρά Μπαγερν - Μπαρτσα για να δεις τι εστι Μπαμπ.
Δε θεωρώ ότι ο Νέντοβιτς είναι ίσα και όμοια με τον Μποχωρίδη, νομίζω ότι είσαι λίγο υπερβολικός. Ποιοτικά τουλάχιστον δεν υφίσταται σύγκριση. Τέλος πάντων, το σταματάω εδώ, με έχουν κουράσει οι συνεχείς αντιπαραθέσεις.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 15, 2022 3:42 pm

BillyPao έγραψε:
Τετ Ιουν 15, 2022 3:22 pm
JohnnyPao έγραψε:
Τετ Ιουν 15, 2022 3:01 pm


Γενικα σε δημόσια πλατφόρμα γράφουμε αρα αποδεχόμαστε οτι μπορούμε να υποστούμε κριτική για τα γραφόμενα μας. Και απο το σύνολο των κειμένων σου έχω διαμορφώσει μια πρόωρη ισως αποψη για τη μπασκετικη σου αντίληψη. Δεν χρειάζεται να γνωριζόμαστε για να το κάνω αυτό. Δεν απαξιωνω τιποτα, λεω απλά πως δεν θέλω τον Νεντοβιτς στην ομαδα, όπως δεν θέλω και τον Οκαρο, τον Εβανς, τον Σιβα και τον Μποχωρίδη.. ενω αντίθετα θέλω τους 2 Παπ και τον Ματζουκα, ενω για Μεικον δεν ειμαι σίγουρος. Αυτή είναι η αποψη μου όμως και δεν μου φαίνεται ακραία ή απαξιωτική.

Δεν κάνει τη διαφορά ο Μπαμπ και τη κάνει ο Νεντοβιτς? Σε ομαδα που θέλει να νικάει? Δες λίγο εστω τα highlights (τα 8λεπτα οχι τα 3λεπτα) απτη σειρά Μπαγερν - Μπαρτσα για να δεις τι εστι Μπαμπ.
Δε θεωρώ ότι ο Νέντοβιτς είναι ίσα και όμοια με τον Μποχωρίδη, νομίζω ότι είσαι λίγο υπερβολικός. Ποιοτικά τουλάχιστον δεν υφίσταται σύγκριση. Τέλος πάντων, το σταματάω εδώ, με έχουν κουράσει οι συνεχείς αντιπαραθέσεις.
Προφανώς και δεν τολμάω καν να τους συγκρίνω, δεν διαβάζεις τι γράφω όμως. Απλως είπα ότι δεν θέλω να μείνουν, οχι οτι ειναι αντίστοιχου επιπέδου. Δεν θέλω να μείνουν για διαφορετικούς λόγους ο καθένας και βασικα γιατί μπορουμε στις θεσεις τους και με τα χρήματα που παίρνουν να βρούμε καλύτερους και πιο ταιριαστους παιχτες.

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1472
Δημοσιεύσεις: 3609
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τετ Ιουν 15, 2022 3:49 pm

JohnnyPao έγραψε:
Τετ Ιουν 15, 2022 3:42 pm
BillyPao έγραψε:
Τετ Ιουν 15, 2022 3:22 pm


Δε θεωρώ ότι ο Νέντοβιτς είναι ίσα και όμοια με τον Μποχωρίδη, νομίζω ότι είσαι λίγο υπερβολικός. Ποιοτικά τουλάχιστον δεν υφίσταται σύγκριση. Τέλος πάντων, το σταματάω εδώ, με έχουν κουράσει οι συνεχείς αντιπαραθέσεις.
Προφανώς και δεν τολμάω καν να τους συγκρίνω, δεν διαβάζεις τι γράφω όμως. Απλως είπα ότι δεν θέλω να μείνουν, οχι οτι ειναι αντίστοιχου επιπέδου. Δεν θέλω να μείνουν για διαφορετικούς λόγους ο καθένας και βασικα γιατί μπορουμε στις θεσεις τους και με τα χρήματα που παίρνουν να βρούμε καλύτερους και πιο ταιριαστους παιχτες.
Με κάλυψε η διευκρίνιση σου, καλό σου απόγευμα. :)

0
giorgos45

 a1greece
Reactions: 126
Δημοσιεύσεις: 654
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 06, 2021 6:31 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Ιουν 15, 2022 4:02 pm

μεικον κ νεντο δε ταιριαζουν!ενας απο τους 2 πρεπει να φυγει μη πω κ οι 2 κ ναρθει καποιος που να μην ειναι στα ιδια χαρακτηριστικα!θελουμε σκληραδα κ ενα καλο σουτερ!δε μπορουν να σηκωσουν την ομαδα τα βλεπουμε καλα για τους αλλους ξενους δεν το συζηταμε πρεπει να φυγουν εννοειται!με το ζορυ να χαραμισουμε 2 θεσεις ξενων να τους κρατησουμε κ του χρονου να λεμε γιατι κ πως!απο την αρχη η ομαδα με 6 προσεγμενες κινησεις βασικα 5 γιατι πηραμε λι!μη ξεχναμε κ τους τραυματισμους του νεντο!

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 15, 2022 7:32 pm

JohnnyPao έγραψε:
Τετ Ιουν 15, 2022 1:58 pm
]

Φίλε basket, ξερεις πως σε εκτιμω σαν σχολιαστή αλλα ποτε δεν θα καταλάβω την ανάγκη σου να αποδείξεις πως είχες δίκιο και πως "τα ελεγες", πραγματικά :lol:. Είσαι ο ορισμός του σταλεγακια χαχα, δεν συζητάμε για το αν έχεις δίκιο η άδικο σε αυτο που λες αλλά θυμόμαστε ολοι εδώ ποιος έχει πει τι, δεν χρειάζεται να τα επαναφέρουμε συνέχεια. Φιλική συμβολή αυτο και αγωνιστικους χαιρετισμους.
Στα λέγα εγώ ότι μια μέρα θα μου τη φέρεις. :P

Το κορμί κουρασμένο και το μυαλό όχι και για πολλά, θα προσπαθήσω ωστόσο να σου εξηγήσω γιατί εκτίθεμαι έτσι. Γιατί μην νομίζεις ότι δεν το έχω υπόψη ότι θα δείχνω ως τέτοιος.

Υπήρχε λοιπόν ένας τεράστιος βάρδος κι ακόμα πιο μεγάλος άνθρωπος, ο Βίκτορ Χάρα, κάποτε στη Χιλή. Μέχρι που τον φάγανε λάχανο, οι ....νενέκοι του Πινοσέτ στο γήπεδο που στιβάζανα κατά χιλιάδες τους αντιφρονούντες ή τους δυνητικούς αντιφρονούντες καλύτερα, μιας κι ήταν στα αρχικά στάδια της ακόμα, η πολιτική που εξηπηρετούσε τη Χιλιανή αστική τάξη, το πολυεθνικό κεφάλαιο που νεμόταν τον εθνικό της πλούτο και βέβαια τα γεράκια των ΗΠΑ που με επικεφαλής τον Χένρι τον Κίσιγκερ, σηκώσαν μανίκια και ρίξανε την κυβέρνηση του συγκλονιστικά κι υπερβατικά όμορφου άνθρωπου κι εξέχοντος πολιτικού, του Σαλβαδόρ Αλιέντε- ή και Αγιέντε για μας που μας αρέσει να φρεσκάρουμε τη καθεστηκυία γνώση. :wink:

Έλεγε λοιπόν ο Χάρα (Victor Jara) στο τραγούδι του, Manifiesto :
Yo no canto por cantar
ni por tener buena voz,
canto porque la guitarra
tiene sentido y razón


όπερ: Εγώ δεν τραγουδάω για να τραγουδάω
ούτε επειδή έχω καλή φωνή
τραγουδάω γιατί η κιθάρα
έχει λογική και δίκιο...


Εγώ λοιπόν δεν τα γράφω αυτά για να σας δείξω τι μπάσκετ ξέρω αλλά για περάσω με τον δικό μου, ίσως και λάθος, ίσως και "κουλό" τρόπο, το μήνυμα, ότι όταν κάνουμε κάπου λάθος, πρέπε να το παραδεχόμαστε. Δεν φτάνει μόνο να το θυμόμαστε(_όπως λες). ΚΑι δεν εννοώ να αποθεώνουμε τον άλλο. Αρκεί να παραδεχόμαστε που πέσαμε έξω και να μην το κάνουμε "¨γαργάρα¨.Αυτό βοηθάει στον ουσιαστικό διάλογο. Στην ουσιώδη διαλεκτική (σύνθεση). Ως εκ τούτου βελτιώνει τις κοινωνικές σχέσεις που χωρίς αυτές δεν μπορεί να εννοηθεί μια οργανική κοινωνία.

Αν σε οποιαδήποτε από τις περιπτώσεις που μου λες ότι ενήργησα ως τέτοιος, είχε προηγηθεί η μίνιμουμ παραδοχή ή έστω ένα ενδοσκοπικής φύσης ερώτημα" βρε μπας και κάναμε λάθος τόσο καιρό;" τότε δεν θα τα είχα πει τα "σασταλέγαεγω". :)
Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για απόψεις/τάσεις που εκφραζόντουσαν πλειοψηφικά έναντι της μειοψηφικής δικής μου άποψης/τάσης. Γιατί όσο και να το κάνει κανείς, είναι κάπως το "πολλοί με έναν¨".

Θα έχεις δε, παρατηρήσει ότι συχνά- πυκνά, αναφέρομαι σε λάθη μου, ότι ζητάω συγγνώμη, ότι με παίρνω στο δούλεμα.
Επιπλέον θα έχει δει, ότι αν κάποιος άλλος έχει πέσει μέσα, θα σπεύσω να τον μνημονεύσω.

Οπότε δεν ξέρω αν εμπίπτω στην κατηγορία αυτή που με εντάσσεις. Και μάλιστα ως ορισμό. Αλλά αν το νομίζεις αυτό, ειλικρινά δεν με στεναχωρεί γιατί ξέρω (και μόλις εξήγησα, αρκούντως καθαρά) τους λόγους που το κάνω.

Να 'σαι καλά για τον διακριτικό τρόπο που μου εξέφρασες το ζήτημα που σε ενοχλεί σε μένα. Δεν μου προκαλεί εντύπωση, γιατί είσαι ευγενική φύση.

Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 15, 2022 10:45 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Ιουν 15, 2022 7:32 pm
JohnnyPao έγραψε:
Τετ Ιουν 15, 2022 1:58 pm
]

Φίλε basket, ξερεις πως σε εκτιμω σαν σχολιαστή αλλα ποτε δεν θα καταλάβω την ανάγκη σου να αποδείξεις πως είχες δίκιο και πως "τα ελεγες", πραγματικά :lol:. Είσαι ο ορισμός του σταλεγακια χαχα, δεν συζητάμε για το αν έχεις δίκιο η άδικο σε αυτο που λες αλλά θυμόμαστε ολοι εδώ ποιος έχει πει τι, δεν χρειάζεται να τα επαναφέρουμε συνέχεια. Φιλική συμβολή αυτο και αγωνιστικους χαιρετισμους.
Στα λέγα εγώ ότι μια μέρα θα μου τη φέρεις. :P

Το κορμί κουρασμένο και το μυαλό όχι και για πολλά, θα προσπαθήσω ωστόσο να σου εξηγήσω γιατί εκτίθεμαι έτσι. Γιατί μην νομίζεις ότι δεν το έχω υπόψη ότι θα δείχνω ως τέτοιος.

Υπήρχε λοιπόν ένας τεράστιος βάρδος κι ακόμα πιο μεγάλος άνθρωπος, ο Βίκτορ Χάρα, κάποτε στη Χιλή. Μέχρι που τον φάγανε λάχανο, οι ....νενέκοι του Πινοσέτ στο γήπεδο που στιβάζανα κατά χιλιάδες τους αντιφρονούντες ή τους δυνητικούς αντιφρονούντες καλύτερα, μιας κι ήταν στα αρχικά στάδια της ακόμα, η πολιτική που εξηπηρετούσε τη Χιλιανή αστική τάξη, το πολυεθνικό κεφάλαιο που νεμόταν τον εθνικό της πλούτο και βέβαια τα γεράκια των ΗΠΑ που με επικεφαλής τον Χένρι τον Κίσιγκερ, σηκώσαν μανίκια και ρίξανε την κυβέρνηση του συγκλονιστικά κι υπερβατικά όμορφου άνθρωπου κι εξέχοντος πολιτικού, του Σαλβαδόρ Αλιέντε- ή και Αγιέντε για μας που μας αρέσει να φρεσκάρουμε τη καθεστηκυία γνώση. :wink:

Έλεγε λοιπόν ο Χάρα (Victor Jara) στο τραγούδι του, Manifiesto :
Yo no canto por cantar
ni por tener buena voz,
canto porque la guitarra
tiene sentido y razón


όπερ: Εγώ δεν τραγουδάω για να τραγουδάω
ούτε επειδή έχω καλή φωνή
τραγουδάω γιατί η κιθάρα
έχει λογική και δίκιο...


Εγώ λοιπόν δεν τα γράφω αυτά για να σας δείξω τι μπάσκετ ξέρω αλλά για περάσω με τον δικό μου, ίσως και λάθος, ίσως και "κουλό" τρόπο, το μήνυμα, ότι όταν κάνουμε κάπου λάθος, πρέπε να το παραδεχόμαστε. Δεν φτάνει μόνο να το θυμόμαστε(_όπως λες). ΚΑι δεν εννοώ να αποθεώνουμε τον άλλο. Αρκεί να παραδεχόμαστε που πέσαμε έξω και να μην το κάνουμε "¨γαργάρα¨.Αυτό βοηθάει στον ουσιαστικό διάλογο. Στην ουσιώδη διαλεκτική (σύνθεση). Ως εκ τούτου βελτιώνει τις κοινωνικές σχέσεις που χωρίς αυτές δεν μπορεί να εννοηθεί μια οργανική κοινωνία.

Αν σε οποιαδήποτε από τις περιπτώσεις που μου λες ότι ενήργησα ως τέτοιος, είχε προηγηθεί η μίνιμουμ παραδοχή ή έστω ένα ενδοσκοπικής φύσης ερώτημα" βρε μπας και κάναμε λάθος τόσο καιρό;" τότε δεν θα τα είχα πει τα "σασταλέγαεγω". :)
Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για απόψεις/τάσεις που εκφραζόντουσαν πλειοψηφικά έναντι της μειοψηφικής δικής μου άποψης/τάσης. Γιατί όσο και να το κάνει κανείς, είναι κάπως το "πολλοί με έναν¨".

Θα έχεις δε, παρατηρήσει ότι συχνά- πυκνά, αναφέρομαι σε λάθη μου, ότι ζητάω συγγνώμη, ότι με παίρνω στο δούλεμα.
Επιπλέον θα έχει δει, ότι αν κάποιος άλλος έχει πέσει μέσα, θα σπεύσω να τον μνημονεύσω.

Οπότε δεν ξέρω αν εμπίπτω στην κατηγορία αυτή που με εντάσσεις. Και μάλιστα ως ορισμό. Αλλά αν το νομίζεις αυτό, ειλικρινά δεν με στεναχωρεί γιατί ξέρω (και μόλις εξήγησα, αρκούντως καθαρά) τους λόγους που το κάνω.

Να 'σαι καλά για τον διακριτικό τρόπο που μου εξέφρασες το ζήτημα που σε ενοχλεί σε μένα. Δεν μου προκαλεί εντύπωση, γιατί είσαι ευγενική φύση.
Εισαι ωραιος.
Με λιγα λογια να μην ακουγεται μονο το καλο για να δοξαζουμε το εγω μας, αλλα και το κακο για να μην το ξανακανουμε .
Εισαι εκτος εποχης μπρο, αλλα σε παω γι αυτο. Και ας εισαι και γαυρος :D
Στηριζω , διαλεκτικα παντα :roofl:

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 16, 2022 3:31 am

basket72 έγραψε:
Τετ Ιουν 15, 2022 7:32 pm
JohnnyPao έγραψε:
Τετ Ιουν 15, 2022 1:58 pm
]

Φίλε basket, ξερεις πως σε εκτιμω σαν σχολιαστή αλλα ποτε δεν θα καταλάβω την ανάγκη σου να αποδείξεις πως είχες δίκιο και πως "τα ελεγες", πραγματικά :lol:. Είσαι ο ορισμός του σταλεγακια χαχα, δεν συζητάμε για το αν έχεις δίκιο η άδικο σε αυτο που λες αλλά θυμόμαστε ολοι εδώ ποιος έχει πει τι, δεν χρειάζεται να τα επαναφέρουμε συνέχεια. Φιλική συμβολή αυτο και αγωνιστικους χαιρετισμους.
Στα λέγα εγώ ότι μια μέρα θα μου τη φέρεις. :P

Το κορμί κουρασμένο και το μυαλό όχι και για πολλά, θα προσπαθήσω ωστόσο να σου εξηγήσω γιατί εκτίθεμαι έτσι. Γιατί μην νομίζεις ότι δεν το έχω υπόψη ότι θα δείχνω ως τέτοιος.

Υπήρχε λοιπόν ένας τεράστιος βάρδος κι ακόμα πιο μεγάλος άνθρωπος, ο Βίκτορ Χάρα, κάποτε στη Χιλή. Μέχρι που τον φάγανε λάχανο, οι ....νενέκοι του Πινοσέτ στο γήπεδο που στιβάζανα κατά χιλιάδες τους αντιφρονούντες ή τους δυνητικούς αντιφρονούντες καλύτερα, μιας κι ήταν στα αρχικά στάδια της ακόμα, η πολιτική που εξηπηρετούσε τη Χιλιανή αστική τάξη, το πολυεθνικό κεφάλαιο που νεμόταν τον εθνικό της πλούτο και βέβαια τα γεράκια των ΗΠΑ που με επικεφαλής τον Χένρι τον Κίσιγκερ, σηκώσαν μανίκια και ρίξανε την κυβέρνηση του συγκλονιστικά κι υπερβατικά όμορφου άνθρωπου κι εξέχοντος πολιτικού, του Σαλβαδόρ Αλιέντε- ή και Αγιέντε για μας που μας αρέσει να φρεσκάρουμε τη καθεστηκυία γνώση. :wink:

Έλεγε λοιπόν ο Χάρα (Victor Jara) στο τραγούδι του, Manifiesto :
Yo no canto por cantar
ni por tener buena voz,
canto porque la guitarra
tiene sentido y razón


όπερ: Εγώ δεν τραγουδάω για να τραγουδάω
ούτε επειδή έχω καλή φωνή
τραγουδάω γιατί η κιθάρα
έχει λογική και δίκιο...


Εγώ λοιπόν δεν τα γράφω αυτά για να σας δείξω τι μπάσκετ ξέρω αλλά για περάσω με τον δικό μου, ίσως και λάθος, ίσως και "κουλό" τρόπο, το μήνυμα, ότι όταν κάνουμε κάπου λάθος, πρέπε να το παραδεχόμαστε. Δεν φτάνει μόνο να το θυμόμαστε(_όπως λες). ΚΑι δεν εννοώ να αποθεώνουμε τον άλλο. Αρκεί να παραδεχόμαστε που πέσαμε έξω και να μην το κάνουμε "¨γαργάρα¨.Αυτό βοηθάει στον ουσιαστικό διάλογο. Στην ουσιώδη διαλεκτική (σύνθεση). Ως εκ τούτου βελτιώνει τις κοινωνικές σχέσεις που χωρίς αυτές δεν μπορεί να εννοηθεί μια οργανική κοινωνία.

Αν σε οποιαδήποτε από τις περιπτώσεις που μου λες ότι ενήργησα ως τέτοιος, είχε προηγηθεί η μίνιμουμ παραδοχή ή έστω ένα ενδοσκοπικής φύσης ερώτημα" βρε μπας και κάναμε λάθος τόσο καιρό;" τότε δεν θα τα είχα πει τα "σασταλέγαεγω". :)
Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για απόψεις/τάσεις που εκφραζόντουσαν πλειοψηφικά έναντι της μειοψηφικής δικής μου άποψης/τάσης. Γιατί όσο και να το κάνει κανείς, είναι κάπως το "πολλοί με έναν¨".

Θα έχεις δε, παρατηρήσει ότι συχνά- πυκνά, αναφέρομαι σε λάθη μου, ότι ζητάω συγγνώμη, ότι με παίρνω στο δούλεμα.
Επιπλέον θα έχει δει, ότι αν κάποιος άλλος έχει πέσει μέσα, θα σπεύσω να τον μνημονεύσω.

Οπότε δεν ξέρω αν εμπίπτω στην κατηγορία αυτή που με εντάσσεις. Και μάλιστα ως ορισμό. Αλλά αν το νομίζεις αυτό, ειλικρινά δεν με στεναχωρεί γιατί ξέρω (και μόλις εξήγησα, αρκούντως καθαρά) τους λόγους που το κάνω.

Να 'σαι καλά για τον διακριτικό τρόπο που μου εξέφρασες το ζήτημα που σε ενοχλεί σε μένα. Δεν μου προκαλεί εντύπωση, γιατί είσαι ευγενική φύση.
Με κάλυψες πλήρως. Κατανοητοι οι λόγοι σου και πλήρως σεβαστοι, εννοείται να γράφεις όπως εσένα σαρεσει. Το σχολίασα επειδή εγώ σαν άτομο δεν εχω αυτή την "ανάγκη" να επιβεβαιωθω. Το κρατάω για μενα και ξέρω πως επεξεργαζομαι τις άλλες απόψεις και δεν θα ντραπω να κάνω και τη κωλοτουμπα μου όπου χρειαστεί :D. Ξερω σιγουρα παντως πως μεσα απο ολες αυτές τις κουβέντες, τα λάθη μου και τα σωστά μου καταφέρνω να αντιλαμβάνομαι καλύτερα το μπασκετακι, είμαι σίγουρος πως το ιδιο ισχύει και για σένα.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρχείο Τελικών Α1 και Yποβιβασμένων Ομάδων Α1”