Retro stories podcast

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 25, 2021 7:54 am

Αγαπητά μέλη και φίλοι, απο σήμερα εγκαινιάζουμε την ενότητα podcasts με σκοπό να εμπλουτίσουμε την μπασκετική μας επικοινωνία με περισσότερα θέματα και νέους τρόπους για να απολαμβάνουμε την επικοινωνία μας.

Γραψτε το δικό σας podcast σε ένα απο τα θέματα μας, η σε όποιο επιθυμείτε εσείς πατώντας απλά rec στο κινητό σας και μοιραστείτε το με την κοινότητας μας αλλα και με τους ακολούθους μας στα social media

Περιμένουμε τις δικες συμβουλες και ιδέες γιατι οπως λεμε παντα, αυτος ο χωρος ειναι φτιαγμενος απο εσας, για εσας

Ο χώρος που θα φιλοξενεί τα pods που αφορούν τις δικές σας ρετρό ιστορίες

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 27, 2021 3:11 pm

O δημιουργός του Basketforum Dizzy Fingers, aka Σπύρος Μαρτζούκος ήρθε στην παρέα μας για να μας διηγηθεί πως και γιατί έφτιαξε το φόρουμ και να θυμηθεί πρόσωπα και ιστορίες.

Θα ακολουθήσει και το σχετικό βίντεο στα σόσιαλ μας :dribble:



Ποιες είναι οι δικές σας;

4
2 Εικόνα 2 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 27, 2021 6:31 pm

Έχοντας ζήσει την εποχή του admin dizzy fingers, αλλά έχοντας βιώσει και την περίοδο που αποχώρησε, νιώθω πολύ μεγάλη ευτυχία που θα ξανακούσω για μια παλιότερη εποχή του φόρουμ. Όταν το ακούσω όλο θα γράψω περισσότερα, ίσως αναμένω και το βίντεο. Ο Dizzy έφερε πολλά σάιτ και blogs που μιλούσαν για μπάσκετ στο φόρουμ, έκανε καλές συνεργασίες και κυρίως δυσκολεύτηκε πολύ να φτιάξει το χαρακτήρα του, καθώς στο τότε Ίντερνετ η τοξικότητα και ειδικά η οπαδική ξεχείλιζε από κάθε τρούπα, οπότε και ο dizzy και ο sacarame έπρεπε να έρθουν σε κόντρα με πολύ τοξικές ομάδες ή πρόσωπα για να μπορούμε σήμερα να έχουμε αυτό το χώρο απαλλαγμένο από εκείνους και επικεντρωμένο στο άθλημα.

Πολλά μπράβο για αυτήν την κίνηση, φίλε Σπύρο ή dizzy ή Ζαλισμενοδάχτυλε ή πολλά άλλα παρατσούκλια που είχες και αφορούσαν κυρίως την Ιαπωνία, σε ευχαριστώ για αυτό το χώρο που έφτιαξες για το αγαπημένο μας άθλημα, ευχαριστώ για τις συμβουλές που μου έδωσες τα πρώτα χρόνια σχετικά με το spam και το πως θα έγραφα καλύτερα ποστ και χαίρομαι που θα σε ακούσω να μιλάς ξανά σε αυτό το χώρο.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 27, 2021 6:35 pm

Εσύ ειδικά πρέπει να το ακούσεις ολο

1
1 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 27, 2021 7:41 pm

nikolas12 έγραψε:
Δευ Σεπ 27, 2021 6:31 pm
Όταν το ακούσω όλο θα γράψω περισσότερα, ίσως αναμένω και το βίντεο.
1000% θα γράψεις μετά :P :D . Γίνεται εκτενής αναφορά σε εσένα :banana: (το τμήμα ανηλίκων ακούει; :P :lol: )

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 27, 2021 7:55 pm

ssoulliss έγραψε:
Δευ Σεπ 27, 2021 7:41 pm
nikolas12 έγραψε:
Δευ Σεπ 27, 2021 6:31 pm
Όταν το ακούσω όλο θα γράψω περισσότερα, ίσως αναμένω και το βίντεο.
1000% θα γράψεις μετά :P :D . Γίνεται εκτενής αναφορά σε εσένα :banana: (το τμήμα ανηλίκων ακούει; :P :lol: )
Χαχαχα το άκουσα μέχρι το σημείο που ήταν για μένα και ύστερα πήγα για φαγητό, το υπόλοιπο το έχω αφήσει για αύριο στη δουλειά. Η αλήθεια είναι ότι εκεί που κατέληξε ο dizzy ότι με βλέπει χρόνια μετά, συγκινήθηκα γιατί αυτό το μέρος είναι η πρώτη μου ιντερνετική παρέα, εγώ τότε 12-13 ετών, που και που έκανα καμία τρολιά, αλλά τις έτρωγα και σαν το χάπατο, αλλά ένιωθα πολύ ωραία γιατί όλοι ήταν φοιτητές τότε και μου φέρονταν πάντα με σεβασμό, σαν ίσος προς ίσο. Μία πλάκα που μου έκαναν οι moderators ήταν ότι μου είχαν πει γύρω στα 15 ότι θα μου κάνουν ban επειδή είχα γραφτεί παλιότερα χωρίς να έχω συμπληρώσει την ηλικία, και καλά αναδρομικό ban παρότι ήμουν εντός ορίων. Εννοείται το έχαψα σαν πρωτάρης.

Θυμάμαι πριν 4 χρόνια που πήγα στρατό, έγραφα ότι μπαίνω και ξαναδιάβαζα ποστ από το 2008 και το 2009 που ήμουν παιδί, πλέον όμως ήμουν ένα βήμα πριν την πύλη. Όντως με πολλούς από το παλιό φόρουμ έχουμε επαφή στο Facebook και σίγουρα για αυτούς είναι ωραίο που ο Νικόλας που έβλεπαν μικρό, πλέον είναι μεγαλύτερος από την ηλικία που είχαν τότε και αρκετά διαφορετικός. Με τον sacarame είχε βγει και η ατάκα "Νικόλα ηγέτη ανέμισε τη χαίτη", πλέον μετά το στρατό πάει κι αυτή :D

Όντως προσπαθούσα να μη φαίνεται η ηλικία και χαίρομαι που ο dizzy το λέει, αλλά παλιότερα υπήρξα τρελός spammer και ο Σπύρος με βοήθησε πάρα πολύ έτσι ώστε να γράφω καλύτερα ποστ με επιχειρηματολογία με αποτέλεσμα σήμερα να γράφω μακρυνάρια όπως αυτό :D

Το αστείο είναι ότι πλέον βρίσκομαι σε παρόμοια θέση με τα παιδιά τότε, γιατί είμαι moderator στο greekcomics.gr και γράφουν πολλά παιδιά 13-15 ετών, τα οποία έρχονται και με τους γονείς τους στη Λέσχη Φίλων Κόμικς και σε εκδηλώσεις του φόρουμ και γνωριζόμαστε και φαντάζομαι ότι σε λίγα χρόνια θα ζω κι εγώ παρόμοια σκηνικά. Time flies :)

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8148
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 27, 2021 8:44 pm

shtarkws έγραψε:
Δευ Σεπ 27, 2021 3:11 pm
O δημιουργός του Basketforum Dizzy Fingers, aka Σπύρος Μαρτζούκος ήρθε στην παρέα μας για να μας διηγηθεί πως και γιατί έφτιαξε το φόρουμ και να θυμηθεί πρόσωπα και ιστορίες.

Θα ακολουθήσει και το σχετικό βίντεο στα σόσιαλ μας :dribble:



Ποιες είναι οι δικές σας;
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ και τους δύο για αυτό το pod :obey:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2327
Δημοσιεύσεις: 6938
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 27, 2021 10:18 pm

shtarkws έγραψε:
Δευ Σεπ 27, 2021 6:35 pm
Εσύ ειδικά πρέπει να το ακούσεις ολο
Υπαρχει ενα κομματι για ανταμοιβή στην συνεντευξη που με ενδιαφέρει . :ugeek: :mrgreen: :mrgreen:

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 882
Δημοσιεύσεις: 11152
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 28, 2021 5:14 am

Μπράβο Σωκράτη για την ιδέα να κάνεις το podcast με τον Σπύρο, χάρηκα που τον άκουσα μετα απο τόσο καιρό, ούτε και θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που τον είδα, σίγουρα σε κάποιο basket meeting.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Basketforum Podcasts”