NBA Playoffs 2021 Offtopic

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 19, 2021 5:56 pm

RipCity έγραψε:
Τετ Μάιος 19, 2021 5:53 pm
yorgos έγραψε:
Τετ Μάιος 19, 2021 5:42 pm


Ήταν εμβολιασμένος;
Αν σκεφτούμε πως πέρασε καρκίνο πριν 3 μήνες φαντάζομαι του είπαν ότι είναι απαραίτητο να εμβολιαστεί. Βέβαια για να βγήκε θετικός ποιος ξέρει..
https://www.nba.com/news/hawks-get-14-p ... r-covid-19
Περίεργα πράγματα:
Many of the players were able to qualify because they meet Georgia’s standards that anyone with a body mass index over 25 is eligible.
Three players were not vaccinated because they didn’t meet Georgia standards to qualify.

:roll:

Κρίνοντας από αυτό, μπορεί και να μην είχε εμβολιαστεί.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6036
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 20, 2021 12:32 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Μάιος 19, 2021 5:56 pm
RipCity έγραψε:
Τετ Μάιος 19, 2021 5:53 pm


Αν σκεφτούμε πως πέρασε καρκίνο πριν 3 μήνες φαντάζομαι του είπαν ότι είναι απαραίτητο να εμβολιαστεί. Βέβαια για να βγήκε θετικός ποιος ξέρει..
https://www.nba.com/news/hawks-get-14-p ... r-covid-19
Περίεργα πράγματα:
Many of the players were able to qualify because they meet Georgia’s standards that anyone with a body mass index over 25 is eligible.
Three players were not vaccinated because they didn’t meet Georgia standards to qualify.

:roll:

Κρίνοντας από αυτό, μπορεί και να μην είχε εμβολιαστεί.
Όπως καταλαβαίνω στην πολιτεία της Indiana ο LeVert είχε προτεραιότητα στον εμβολιασμό. Εκτός και αν είναι αρνητής. :roll:

https://www.coronavirus.in.gov/files/El ... 1.5.21.pdf
High-risk conditions
Initial groups of patients identified by their healthcare provider as highest risk of severe illness from COVID-19. Other These individuals will receive a unique registration link or may call 211 after receiving the notification:

People who are actively in treatment (chemotherapy, radiation, surgery) for cancer now or in the last three months, or with active primary lung cancer or active hematologic cancers (lymphoma, leukemia and multiple myeloma).


0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2372
Δημοσιεύσεις: 7000
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 22, 2021 8:48 am

Νikos_ble, RipCity, ggr, Morfi ενα μεγάλο ευχαριστώ για τον χρόνο σας και το αφιερωματάκι που είναι διαθέσιμο για σχολιασμό στα μέλη του φόρουμ. :obey:

7
4 Εικόνα 3 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6036
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 25, 2021 9:47 am

Παράγκα! :mrgreen: :P

Η εξήγηση του NBA αναφέρει και άλλους παίκτες χωρίς να τους κατονομάζει. Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμους στο γίγαντα LeVert που σαφώς νιώθει αδικημένος :P . Στο δια ταύτα, ο LeBron δεν έχει επηρεάσει αγωνιστικά τη σειρά μεχρι στιγμής, όμως οι Suns και οι Pacers έχουν λόγους να γκρινιάζουν.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Μορφή

Moderator
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 6285
Εγγραφή: Τρί Μαρ 21, 2006 2:36 pm
Τοποθεσία: Αιγάλεω
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Larry Bird
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Boston Celtics
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 27, 2021 8:28 pm

ssoulliss έγραψε:
Τρί Μάιος 25, 2021 9:47 am
Παράγκα! :mrgreen: :P

Η εξήγηση του NBA αναφέρει και άλλους παίκτες χωρίς να τους κατονομάζει. Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμους στο γίγαντα LeVert που σαφώς νιώθει αδικημένος :P . Στο δια ταύτα, ο LeBron δεν έχει επηρεάσει αγωνιστικά τη σειρά μεχρι στιγμής, όμως οι Suns και οι Pacers έχουν λόγους να γκρινιάζουν.
Σε κανένα πρωτάθλημα, κανενός αθλήματος παγκοσμίως, αυτός που κουβαλάει τη λίγκα πάνω του δεν θα έλειπε από τη πιο κρίσιμη φάση της σεζόν. Καλώς ή κακώς πιστεύω το καταλαβαίνεται...
ssoulliss έγραψε:
Τρί Μάιος 25, 2021 9:47 am
όμως οι Suns και οι Pacers έχουν λόγους να γκρινιάζουν.
Που ξέρεις; Ίσως και ο Michael Jordan αν ο David Stern όντως τον τιμώρησε το 1993 .. χα! :D

0
FIBA sucks!
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2372
Δημοσιεύσεις: 7000
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 28, 2021 11:43 am

Μορφή έγραψε:
Πέμ Μάιος 27, 2021 8:28 pm
ssoulliss έγραψε:
Τρί Μάιος 25, 2021 9:47 am
Παράγκα! :mrgreen: :P

Η εξήγηση του NBA αναφέρει και άλλους παίκτες χωρίς να τους κατονομάζει. Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμους στο γίγαντα LeVert που σαφώς νιώθει αδικημένος :P . Στο δια ταύτα, ο LeBron δεν έχει επηρεάσει αγωνιστικά τη σειρά μεχρι στιγμής, όμως οι Suns και οι Pacers έχουν λόγους να γκρινιάζουν.
Σε κανένα πρωτάθλημα, κανενός αθλήματος παγκοσμίως, αυτός που κουβαλάει τη λίγκα πάνω του δεν θα έλειπε από τη πιο κρίσιμη φάση της σεζόν. Καλώς ή κακώς πιστεύω το καταλαβαίνεται...
ssoulliss έγραψε:
Τρί Μάιος 25, 2021 9:47 am
όμως οι Suns και οι Pacers έχουν λόγους να γκρινιάζουν.
Που ξέρεις; Ίσως και ο Michael Jordan αν ο David Stern όντως τον τιμώρησε το 1993 .. χα! :D
Κακώς μόνο Μορφη. Δυστυχως το ΝΒΑ εχεις τις αδυναμίες του και μια είναι αυτές. Το ποδοσφαιρο γιατί αντέχει χωρίς Μεσι στον τελικό του ΤσουΛου ; (ή μουντιάλ)
Επρεπε να είχε αποβληθεί (με τον όρο της καραντίνας) για 2 παιχνίδια. :argument:

1
1 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6036
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μάιος 28, 2021 12:28 pm

Μορφή έγραψε:
Πέμ Μάιος 27, 2021 8:28 pm
ssoulliss έγραψε:
Τρί Μάιος 25, 2021 9:47 am
Παράγκα! :mrgreen: :P

Η εξήγηση του NBA αναφέρει και άλλους παίκτες χωρίς να τους κατονομάζει. Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμους στο γίγαντα LeVert που σαφώς νιώθει αδικημένος :P . Στο δια ταύτα, ο LeBron δεν έχει επηρεάσει αγωνιστικά τη σειρά μεχρι στιγμής, όμως οι Suns και οι Pacers έχουν λόγους να γκρινιάζουν.
Σε κανένα πρωτάθλημα, κανενός αθλήματος παγκοσμίως, αυτός που κουβαλάει τη λίγκα πάνω του δεν θα έλειπε από τη πιο κρίσιμη φάση της σεζόν. Καλώς ή κακώς πιστεύω το καταλαβαίνεται...
ssoulliss έγραψε:
Τρί Μάιος 25, 2021 9:47 am
όμως οι Suns και οι Pacers έχουν λόγους να γκρινιάζουν.
Που ξέρεις; Ίσως και ο Michael Jordan αν ο David Stern όντως τον τιμώρησε το 1993 .. χα! :D
Θα σου απαντήσω λίγο ανάλαφρα αγαπητέ Μορφή. :D

Τι πιο ωραίο, λοιπόν, για μια λίγκα να τιμωρηθεί ο LeBron (ο κορυφαίος παίχτης της), όπως έπρεπε, για 2 ή 3 παιχνίδια και να ξεκινήσουν οι πληγωμένοι αγωνιστικά Lakers με ένα 0-3 (όσα παιχνίδια θα λείπει ο LeBron).

Με την επιστροφή του, που θα είναι το πρώτο θέμα στα μπασκετικά νέα ("Επιστρέφει ο King" ή "Αποφασισμένος να δώσει απαντήσεις για την άδικη τιμώρια του"), οι Lakers κερδίζουν τρια σερί παιχνίδια με ένα break στο Phoenix. Έτσι θα βρεθεί μπροστά σε ένα ιστορικό γεγονός να γίνει ο πρώτος παίχτης που θα ηγηθεί της ανατροπής από 0-3 σε 4-3. Θα παρουσιαζόταν και δίκαίως, σαν κάτι περισσότερο από το El Cid :P .

Η Λίγκα θα βγει κερδισμένη, ο LeBron θα γραφτεί στην ιστορία και θα είναι μπασκετικό θέμα από τις Φιλιππίνες μέχρι τη Κίνα και από τη Γη του Πυρός μέχρι την Αλάσκα. Άλλωστε αυτό θέλει και ο ίδιος.

Όμως τελικά σκοτίστηκε για τους Lakers (το ίδιο και παλίοτερα για τους Cavs ή τους Heat), η αγωνία του πλέον είναι να μείνει ως ο μοναδικός superstar που δε θα αποκλειστεί στον πρώτο γύρο, να ισοφαρίσει τα έξι δακτυλίδια του Jordan και το καλοκαιράκι να κάνει τρία τα χρυσά μετάλλια έναντι δύο των Kobe και Jordan. Να μην μπορεί κανείς να του πεί κουβέντα, πλέον. :wink:

Όμως όπως σου είπε και στην αρχή αυτό είναι υποθετικό σενάριο που το έβγαλα από το κεφάλι μου. Η ππραγματικότητα είναι αυτή που λες εσύ :) . Ο LeBron θα τίναζε στον αέρα τα play-offs αν μπορούσε, σε περίπτωση τιμωρίας του (πέρυσι άλλωστε θύμωσε γιατί οι Bucks δεν τον ενημέρωσαν και άφησε στα κρύα του λουτρού τους συμπάικτες του). :mrgreen:

* Φυσικά οι Lakers χωρίς τον LeBron δεν θα ήταν 0-3, άλλος είναι φέτος το βαρόμετρο τους.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Μορφή

Moderator
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 6285
Εγγραφή: Τρί Μαρ 21, 2006 2:36 pm
Τοποθεσία: Αιγάλεω
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Larry Bird
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Boston Celtics
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 29, 2021 6:52 pm

SteveNashidis έγραψε:
Παρ Μάιος 28, 2021 11:43 am
Κακώς μόνο Μορφη.
Θα συμφωνήσω.
SteveNashidis έγραψε:
Παρ Μάιος 28, 2021 11:43 am
Δυστυχως το ΝΒΑ εχεις τις αδυναμίες του και μια είναι αυτές. Το ποδοσφαιρο γιατί αντέχει χωρίς Μεσι στον τελικό του ΤσουΛου ; (ή μουντιάλ)
Δεν παρακολουθώ και πολύ ποδόσφαιρο γι'αυτό και θα ρωτήσω.. Μέσι και Κριστιάνο Ρονάλντο έχουν τιμωρηθεί ποτέ και έχουν μείνει εκτός από ημιτελικούς Champions League ή άλλο τέτοιο κρίσιμο παιχνίδι; Ρωτάω γιατί 1) δεν ξέρω όπως έγραψα και πριν και 2) άλλο να αποκλειστείς έχοντας πάρει μέρος στον αγώνα και άλλο γιατί έλειψες διότι παραβίασες τη διαδικασία. Αν όχι, πιστεύεις θα το έκανε η UEFA;
ssoulliss έγραψε:
Παρ Μάιος 28, 2021 12:28 pm
Όμως όπως σου είπε και στην αρχή αυτό είναι υποθετικό σενάριο που το έβγαλα από το κεφάλι μου.
Ριψοκίνδυνο σενάριο αλλά καλό.. :D
ssoulliss έγραψε:
Παρ Μάιος 28, 2021 12:28 pm
(πέρυσι άλλωστε θύμωσε γιατί οι Bucks δεν τον ενημέρωσαν και άφησε στα κρύα του λουτρού τους συμπάικτες του). :mrgreen:
Σοβαρά, όχι, δε θυμάμαι :sad: . Ενημέρωσε με αν έχεις την καλοσύνη..

1
1 Εικόνα
FIBA sucks!
Άβαταρ μέλους
ggr

 nba
Reactions: 1123
Δημοσιεύσεις: 2999
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 29, 2021 7:02 pm

Όταν αποφάσισαν οι Bucks να μην κατέβουν σε έναν αγώνα την τελευταία στιγμή, λόγω ενός περιστατικού που συνέβη στην πολιτεία τους, απείλησε να αποχωρήσει από τη φούσκα γιατί δεν είχε ενημερωθεί για την απόφαση των Μπακς απ' την αρχή.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6036
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 29, 2021 8:03 pm

Μορφή έγραψε:
Σάβ Μάιος 29, 2021 6:52 pm
ssoulliss έγραψε:
Παρ Μάιος 28, 2021 12:28 pm
(πέρυσι άλλωστε θύμωσε γιατί οι Bucks δεν τον ενημέρωσαν και άφησε στα κρύα του λουτρού τους συμπάικτες του). :mrgreen:
Σοβαρά, όχι, δε θυμάμαι :sad: . Ενημέρωσε με αν έχεις την καλοσύνη..
Όπως το λέει παραπάνω ο ggr :). Ο Paul σαν πρόεδρος των παικτών κακώς νομίζω τότε δεν είχε ενημερωθεί εγκαίρως, ο LeBron όμως δεν έπρεπε να είχε αντιδράσει έτσι. :sorry:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6036
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 04, 2021 10:25 pm

Αν αποκλειστεί το Dallas θα μείνουν 5 ομάδες που δεν το έχουν κατακτήσει ποτέ, οι Hawks τους έχει ξεχάσει ο χρόνος (1958), οι Bucks που ο Kareem λεγόταν Alcindor ακόμη :P και οι 76ers με τους Moses Malone και Dr. J. (1983). Από αυτές τις οκτώ ομάδες (πλην Mavs) οι 76ers είναι η τελευταία που έπαιξε τελικούς NB,A όταν είχαν τον Iverson :bball:

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 04, 2021 10:38 pm

ssoulliss έγραψε:
Παρ Ιουν 04, 2021 10:25 pm
Αν αποκλειστεί το Dallas θα μείνουν 5 ομάδες που δεν το έχουν κατακτήσει ποτέ, οι Hawks τους έχει ξεχάσει ο χρόνος (1958), οι Bucks που ο Kareem λεγόταν Alcindor ακόμη :P και οι 76ers με τους Moses Malone και Dr. J. (1983). Από αυτές τις οκτώ ομάδες (πλην Mavs) οι 76ers είναι η τελευταία που έπαιξε τελικούς NB,A όταν είχαν τον Iverson :bball:
Πω ρε άνθρωπε! Το θυμάμαι σαν χθες (που λέμε κι εμείς οι γέροντες) το πρωτάθλημα του 83΄. Είχαν πάει και την προηγούμενη χρονιά τελικούς αλλά τους είχαν πάρει οι Λέηκερς του Μάτζικ και Καρίμ (αλλά και των δικών μας Κ.Ράμπις- Μ. Λάντσμπεργκερ ενώ έπαιζε ακόμα (λογικά :roll: ) ο μεγαλύτερος αμερικάνος που έπαιξε ποτέ στην Ευρώπη, ο Μπομπ Μακάντου Δεν ήξερα ποιαν να πρωτουποστηρίξω. Από τη μία Μάτζικ κι από την άλλη Ντόκτορ Τζέι. Η πρώτη μου καλή επαφή με το μπάσκετ και το ΝΒΑ. Δεν θυμάμαι αν τα βλέπαμε κονσέρβα (σε μετάδοση Φίλιππα) ώρες ή και μέρες μετά ή σε βιντεοκασσέτες μήνες μετά.
Δεν μπορούσα να μην κάνω την αναδρομή αυτή όταν είδα το δίδυμο Μαλόουν και Ντόκτορ Τζέι.


Σε άλλα νέα, καλή φάση και με έντονο σημειολογικό ενδιαφέρον η παρατήρησή/ποστ σου. :bball:

* Ξέχασα τν τιτάνα τον Ντάριλ Ντόκινς και τον περίπου ζογκλέρ, Μορίς Τσικς.

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6036
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 04, 2021 10:46 pm

basket72 έγραψε:
Παρ Ιουν 04, 2021 10:38 pm
Πω ρε άνθρωπε! Το θυμάμαι σαν χθες (που λέμε κι εμείς οι γέροντες) το πρωτάθλημα του 83΄. Είχαν πάει και την προηγούμενη χρονιά τελικούς αλλά τους είχαν πάρει οι Λέηκερς του Μάτζικ και Καρίμ (αλλά και των δικών μας Κ.Ράμπις- Μ. Λάντσμπεργκερ ενώ έπαιζε ακόμα (λογικά :roll: ) ο μεγαλύτερος αμερικάνος που έπαιξε ποτέ στην Ευρώπη, ο Μπομπ Μακάντου Δεν ήξερα ποιαν να πρωτουποστηρίξω. Από τη μία Μάτζικ κι από την άλλη Ντόκτορ Τζέι. Η πρώτη μου καλή επαφή με το μπάσκετ και το ΝΒΑ. Δεν θυμάμαι αν τα βλέπαμε κονσέρβα (σε μετάδοση Φίλιππα) ώρες ή και μέρες μετά ή σε βιντεοκασσέτες μήνες μετά.
Δεν μπορούσα να μην κάνω την αναδρομή αυτή όταν είδα το δίδυμο Μαλόουν και Ντόκτορ Τζέι.


Σε άλλα νέα, καλή φάση και με έντονο σημειωλογικό ενδιαφέρον η παρατήρησή/ποστ σου. :bball:
Είμαι λίγο μικρότερος από εσένα γκουχου-γκουχου :D αλλά έχω μια απορία. Με πόσες μέρες καθυστέρηση το έδeιχνε η ΕΡΤ και ποιος το περιέγραφε αν θυμάσαι;

Γενικά φέτος η χρονιά είναι περίεργη. Αφενώς με τη Φούσκα η ξεκούραση όσων έπαιξαν στο Orlando ήταν μικρότερη, αφετέρου υπήρξε αποδεκατισμός των περυσινών πρωταγωνιστών. Οι Lakers, οι Heat, οι Raptors, οι Celtics.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 04, 2021 11:07 pm

ssoulliss έγραψε:
Παρ Ιουν 04, 2021 10:46 pm


Είμαι λίγο μικρότερος από εσένα γκουχου-γκουχου :D αλλά έχω μια απορία. Με πόσες μέρες καθυστέρηση το έδeιχνε η ΕΡΤ και ποιος το περιέγραφε αν θυμάσαι;
Μπορεί να είσαι λίγο μικρότερος αλλά εγώ φαίνομαι πιο μικρός. :P :D Κομμωτο-μοντελό κόντρα κι έτσι.
*Με αυτά και με αυτά ξέχασα να απαντήσω στο ερώτημά σου. Νομίζω φίλε μου ότι τα έδειχνε αρκετά κοντά. Τύπου την άλλη μέρα το μεσημέρι. Ελάχιστες ώρες μετά, αν λάβει κανείς υπόψη τη διαφορά ώρας. Ο Φίλιππας και μόνο.! Σίγουρα έβγαιναν και σε βιντοεκασσέτες λίγους μήνες μετά. Οι σειρές από το 83΄και μετά 100%. Και τα ολ σταρ επίσης. Τις είχαμε λιώσει.
ssoulliss έγραψε:
Παρ Ιουν 04, 2021 10:46 pm
Γενικά φέτος η χρονιά είναι περίεργη. Αφενώς με τη Φούσκα η ξεκούραση όσων έπαιξαν στο Orlando ήταν μικρότερη, αφετέρου υπήρξε αποδεκατισμός των περυσινών πρωταγωνιστών. Οι Lakers, οι Heat, οι Raptors, οι Celtics.
Σωστός εδώ. Πάντα τέτοια στις υπερομάδες. Είμαι οριακά με τους Νάγκετς. Είχα αδυναμία σε Α. Ίνγκλις, ενώ μου αρέσει πολύ το μπάσκετ του Γιόκιτς. Θέλω να δω αν μπορεί να βγάλει έστω 50% στο Φίμπα. Φέτος θα είμαι με τους Σέρβους.

Απορία που οριακά είναι εντός τόπικ. Γιατί οι Ελληνες πάνε άπατοι στο ΝΒΑ (όταν πάνε, δηλαδή που δεν. πάνε καν, :roll: ).
Βγάζω από την κουβέντα τον Γιάννη. Είναι Έλληνας όσο κι εγώ, αλλά έχει φτάσει εκεί που έχει φτάσει λόγω της καταγωγής του από τη Νιγηρία και των γονιδίων του. Ξεκάθαρα. Άσε που όταν έπαιζε σε μας, τον μάθαμε επειδή ερχόταν οι σκάουτερ του ΝΒΑ και σουλάτσαραν στου Ζωγράφου. Αλλιώς θα λέγαμε ¨ποιον μωρέ , αυτόν τον πιτσιρικά, έλα τώρα".

gourgou

 a1greece
Reactions: 104
Δημοσιεύσεις: 853
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2014 9:51 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 05, 2021 12:49 am

basket72 έγραψε:
Παρ Ιουν 04, 2021 11:07 pm
Απορία που οριακά είναι εντός τόπικ. Γιατί οι Ελληνες πάνε άπατοι στο ΝΒΑ (όταν πάνε, δηλαδή που δεν. πάνε καν, :roll: ).
Βγάζω από την κουβέντα τον Γιάννη. Είναι Έλληνας όσο κι εγώ, αλλά έχει φτάσει εκεί που έχει φτάσει λόγω της καταγωγής του από τη Νιγηρία και των γονιδίων του. Ξεκάθαρα. Άσε που όταν έπαιζε σε μας, τον μάθαμε επειδή ερχόταν οι σκάουτερ του ΝΒΑ και σουλάτσαραν στου Ζωγράφου. Αλλιώς θα λέγαμε ¨ποιον μωρέ , αυτόν τον πιτσιρικά, έλα τώρα".
Γιατί ποτέ δεν έχουμε παρουσιάσει ένα "ολοκληρωμένο πακέτο" παίχτη. Ο μόνος που θα μπορούσε να σταθεί στο ΝΒΑ και μάλιστα, πιστεύω, σε υψηλό επίπεδο ήταν ο Διαμαντίδης. Επίσης ο Σχορτσιανίτης θα μπορούσε να κάνει καριέρα αλλά. Βέβαια και ο Σχορτσιανίτης δεν είναι τυπικό παράδειγμα Πελασγικής φυλής κατά όπως το εννοείς για τον Γιάννη. Αλλά πέρα από τα χαρακτηριστικά σωματοδομής, καθώς δεν υστερούμε κάπου σε σχέση με Ισπανούς, Σλάβους, Αργεντίνους κλπ που έκαναν και κάνουν καριέρα στο ΝΒΑ περισσότερο υστερούμε στον τρόπο που μαθαίνουμε το μπάσκετ.

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “2020-2021 Regular Season + Playoffs”