Memphis Grizzlies (2) vs Minesotta Timberwolves (7)

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2378
Δημοσιεύσεις: 7018
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 3:08 pm

Εικόνα

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 13, 2022 11:15 pm

SteveNashidis έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 3:08 pm
Εικόνα
Μόνο εμένα ξενερώνει που σοβαρές ομάδες έχουν ονόματα ζώων; Αρκούδες, λύκοι, δεινόσαυροι, κότες, μεταξοσκώληκες, μυρμηγκοφάγοι, βραδύποδες, τι κακό μας έχει βρει.

2
2 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2378
Δημοσιεύσεις: 7018
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 14, 2022 4:28 am

yorgos έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 11:15 pm
SteveNashidis έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 3:08 pm
Εικόνα
Μόνο εμένα ξενερώνει που σοβαρές ομάδες έχουν ονόματα ζώων; Αρκούδες, λύκοι, δεινόσαυροι, κότες, μεταξοσκώληκες, μυρμηγκοφάγοι, βραδύποδες, τι κακό μας έχει βρει.
Άλλη φιλοσοφία στα ονόματα οι Αμερικανοί.
Τα δικά μας είναι μέσα στα αρχικά ΓΣΠ ΜΑΣ ΚΑΕ κλπ...


Στα του ματς φοβάμαι για την υγεία του Μοραντ απέναντι στον Μπέβερλι. Ειδικα τώρα που πήρε τα πάνω του...

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Crash95

 a1greece
Reactions: 228
Δημοσιεύσεις: 727
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2016 1:56 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: LynnGreer,Printezis,Scola
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Πάνθηρες Καβάλας,Ολυμπιακός,ΣικάγοΜπουλς
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 14, 2022 5:37 am

yorgos έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 11:15 pm
SteveNashidis έγραψε:
Τετ Απρ 13, 2022 3:08 pm
Εικόνα
Μόνο εμένα ξενερώνει που σοβαρές ομάδες έχουν ονόματα ζώων; Αρκούδες, λύκοι, δεινόσαυροι, κότες, μεταξοσκώληκες, μυρμηγκοφάγοι, βραδύποδες, τι κακό μας έχει βρει.
Όχι ρε συ εμένα μ'αρέσει αρκεί να υπάρχει και ένας λόγος που να ταιριάζει με την πόλη το όνομα ενός ζώου. Πχ το Βανκουβερ Γκριζλις ήταν πολύ καλό όταν έγινε η ομάδα επειδή έχει πολλές αρκούδες εκεί, βέβαια το Γκριζλις έμεινε και όταν μετακόμισαν στο Μεμφις που δεν ξέρω καν αν ξέρουν τι είναι η αρκούδα εκεί. Παίζει να είμαι και ο μόνος που να μ'αρέσει το Πελικανς για τη Νέα Ορλεάνη που φημίζεται για τους Πελεκάνους της.

1
1 Εικόνα
Εκτός απ'τον Crash Bandicoot που αγαπώ όπως καταλάβατε, λατρεύω και το μπασκετ!!!Αγαπημένες ομάδες ΕΚ Καβάλας, Ολυμπιακός, Σικάγο Μπουλς, Εθνική Ελλάδος και Εθνική Αργεντινής (μεγάλη καψούρα με τους γκαούτσος, Vamo Vamo Argentina, Vamo Vamo a ganar)!!!
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 14, 2022 7:52 am

Όχι ρε συ εμένα μ'αρέσει αρκεί να υπάρχει και ένας λόγος που να ταιριάζει με την πόλη το όνομα ενός ζώου.
Δηλαδή αντι για Παναθηναϊκός θα λέγαμε Κορμορανικός ή Κουκουβαγιακός και αντί για Ολυμπιακός θα ήταν ξέρω γω Πανροφιακός :roulette: . Στια Γιάννενα θα έπαιζε ο Ο ΠΑΣ Βατραχοπόδαρος και στην Κρήτη οι Κρικριακοί του Ρεθύμνου. Μπλιαχ.

2
2 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2378
Δημοσιεύσεις: 7018
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 16, 2022 10:24 pm

Βαρέθηκα να βλέπω Μοραντ να πέφτει στο παρκέ σήμερα...

1
1 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
gspara

Moderator
Reactions: 1104
Δημοσιεύσεις: 11175
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 12, 2012 9:48 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Λεωνιδας Ζουπας
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Απρ 16, 2022 10:31 pm

SteveNashidis έγραψε:
Σάβ Απρ 16, 2022 10:24 pm
Βαρέθηκα να βλέπω Μοραντ να πέφτει στο παρκέ σήμερα...
Πρεπει να μπει εξτρα στατιστικη για κουτουλιδια πανω σε αντιπαλους :banghead:
Αξιοθαυμαστη ανωτεροτητα/πληροτητα oι Wolves!!Eκτος απο ΚΑΤ-Εdwards,φοβερος Beasley!

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 17, 2022 2:08 am

Παρά πολύ καλοί οι Σοτιανοι και άκρως παθιασμένοι. Αμφιβάλλω αν θα μπορέσουν να διατηρήσουν την ίδια απόδοση στη συνέχεια παντως.

Κουραστικες οι διαμαρτυρίες σε κάθε σφύριγμα, είπαμε οκ άρχισαν τα πλέι οφ όπου επιτέλους κάθε νίκη μετράει, αλλά το παρακαναν αμφότεροι.

Σειρά για πολλά χαιλαιτ. Ο Έντουαρντς είναι μια μικρή αλλά υγιής εκδοχή του Zion.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 17, 2022 2:28 am

Νομίζω ότι είναι η πρώτη φορα μετά από χρονιά που βλέπουμε τόσους λίγους σταρ τραυματίες στα πλέι οφ. Μην τους μαιασω τώρα, γιατί έχει ακόμη δρόμο, αλλά εγώ τουλάχιστον δε θυμάμαι την τελευταία φορά που μιλάμε πιο πολύ για τους παρόντες απ ο,τι τους απόντες, ακόμη κι ο Κάρι θα ρπανελθει απ π,το φαίνεται.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
Μορφή

Moderator
Reactions: 357
Δημοσιεύσεις: 6292
Εγγραφή: Τρί Μαρ 21, 2006 2:36 pm
Τοποθεσία: Αιγάλεω
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Larry Bird
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Boston Celtics
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 17, 2022 7:27 am

Το αποτέλεσμα και η ροή του πρώτου παιχνιδιού υπήρξαν τόσο ενδιαφέρον όσο τα περίμενα. Δεν μπορώ να προβλέψω αν αυτά θα συνεχιστούν, αλλά άποψη μου ότι στα παρακάτω κρίθηκε τουλάχιστον αυτή η αναμέτρηση:

- Στη νευρικότητα. Μάλλον το θετικό ρεκόρ, η δεύτερη θέση και εν τέλη το πλεονέκτημα της έδρας και ο τίτλος του φαβορί πρέπει να προκάλεσαν λίγο άγχος στους γηπεδούχους. Φανερά πιο απελευθερωμένοι παρουσιάστηκαν οι φιλοξενούμενοι.

- Στους παίκτες που βγήκαν μπροστά. Όχι, δεν μιλάω για τους all-stars που ούτως ή άλλως το περιμέναμε αλλά σε παίκτες που ανέβασαν απόδοση και στη ουσία δημιούργησαν έξτρα προβλήματα στους Grizzlies. Να αναφέρω τους Malik Beasley, Jaden McDaniels καθώς και τον καθοριστικό Patrick Beverley. Από τους γηπεδούχους δεν υπήρξε και κάποια τρελή αξιοσημείωτη απόδοση αφού ακόμη και ο Ja Morant σκόραρε 32 πόντους αλλά με 16 εύστοχες ελεύθερες βολές. Οκ, και οι βολές είναι μέρος τους παιχνιδιού, αλλά "δείχνουν" κι' όλας καμιά φορά τι/πως ακριβώς έχει συμβεί.

- Στα αρκετά λάθη των Λύκων ιδίως στη δεύτερη περίοδο και η μη αξιοποίηση τους από τις Αρκούδες. Όταν αυτά στη συνέχεια μειωθήκανε τα πράγματα έγιναν ακόμη χειρότερα για τους γηπεδούχους.

- Παρακολουθήσαμε δύο από τις καλύτερες επιθέσεις του πρωταθλήματος αλλά... τελικά ποιος κέρδισε; Μα αυτός που δέχτηκε τους λιγότερους πόντους..!! Η Minnesota παρουσιάστηκε αμυντικά πολύ προσηλωμένη και παθιασμένη οδηγώντας το Memphis πολλές φορές σε σουτ ολίγον απελπισίας και γενικά είχαμε παιχνίδι με δυνατά μαρκαρίσματα, τσαμπουκάδες & trash talking ακόμη και μεταξύ παίκτη - οπαδού.

:bball:

1
1 Εικόνα
FIBA sucks!
jazz thrilos
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 17, 2022 8:39 am

Εντωμεταξύ, πιο διασκεδαστικά και απο το μπάσκετ που παιχτηκε ήταν τα μπινελικια που έπεφταν σχεδόν σε κάθε φάση με επαφή. Θα μου κάνει εντυπωση αν δεν πέσουν τιποτα ψιλές μεχρι το τέλος της σειράς.

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3225
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 17, 2022 12:23 pm

Με κεκτημένη ταχύητητα οι Timberwolves από το play-in ήλεγξαν το παιχνίδι και νομίζω ότι στο τέλος δεν απειλήθηκαν κιόλας. Όπως γράφει και ο Μόρφη Malik Beasley και Jaden McDaniels έκαναν πολύ δουλειά, ενώ τα δύο αστέρια τους ήταν ακριβώς όπως έπρεπε. Ο Fitch που φυσιογνωμικά μου θυμίζει ηθοποιό από τη Santa Barbara ή Τόλμη και Γοητεία :D , έχει κάνει δουλίτσα στην ομάδα και μπράβο του.

Από την άλλη να πω την αμαρτιά μου, παρόλο που μ'αρέσει σαν παίκτης ο Brooks νομίζω ότι με την επιστροφή του τη δεδομένη στιγμή, περισσότερο δημιουργεί παρά λύνει προβλήματα στην ομάδα. :imnewhere:

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2378
Δημοσιεύσεις: 7018
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 17, 2022 6:53 pm

Μορφή έγραψε:
Κυρ Απρ 17, 2022 7:27 am

- Παρακολουθήσαμε δύο από τις καλύτερες επιθέσεις του πρωταθλήματος αλλά... τελικά ποιος κέρδισε; Μα αυτός που δέχτηκε τους λιγότερους πόντους..!!


Επική δήλωση Μορφη. Εδωσε άλλον αέρα στη συζήτηση της σειράς με quote Tακη Γκώνια . :D

3
3 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Μορφή

Moderator
Reactions: 357
Δημοσιεύσεις: 6292
Εγγραφή: Τρί Μαρ 21, 2006 2:36 pm
Τοποθεσία: Αιγάλεω
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Larry Bird
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Boston Celtics
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 17, 2022 7:37 pm

SteveNashidis έγραψε:
Κυρ Απρ 17, 2022 6:53 pm
Μορφή έγραψε:
Κυρ Απρ 17, 2022 7:27 am

- Παρακολουθήσαμε δύο από τις καλύτερες επιθέσεις του πρωταθλήματος αλλά... τελικά ποιος κέρδισε; Μα αυτός που δέχτηκε τους λιγότερους πόντους..!!


Επική δήλωση Μορφη. Εδωσε άλλον αέρα στη συζήτηση της σειράς με quote Tακη Γκώνια . :D
Δεν ξέρω πως να πάρω το σχόλιο σου... :roll:

1
1 Εικόνα
FIBA sucks!
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3225
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 22, 2022 9:25 am

Πως είναι δυνατόν, τρία λεπτά πριν τελειώσει η τρίτη περίοδος, να προηγείσαι 79-54, να παίζεις στην έδρα σου, να είναι εκτός ο Adams και φορτωμένος με φάουλ ο Jackson Jr., να κουτουλάει διαρκώς ο Morant, να παίζει καλά ο Russell και παρόλα αυτά βρίκεσαι 83-80 δέκα λεπτά πριν το φινάλε και εν τέλει να χάνεις με 8; :imnewhere:

Δεν βλέπω πως θα συνέλθουν μετά το χθεσινοβραδυνό οι Wolves, πιστεύω ότι τέτοια κατάρρευση σε play-offs δεν δικαιολογείτε. Πολύ καλός ο Clarke, κομβικός ο Jones και γενικά ο πάγκος βοήθησε πάρα πολύ τους Grizzlies. Από την άλλη κακός ο Towns, καλός εώς το τρίτο δωδεκάλεπτο ο Russell.

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “2021-2022 Regular Season + Playoffs”