Houston Rockets

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2382
Δημοσιεύσεις: 7022
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 02, 2022 8:43 am

Εικόνα

Τι θα δούμε φέτος: Mια παιδική χαρά. Έχουν ξηλώσει ότι δε ξηλώνεται. Έχουν μαζέψει πικς για αλλα 2 franchise και ανυπομονούν για το επόμενο draft. Δεν ξερω κατά πόσο μπορούν τόσα νέα παιδιά να εξελίσσονται ταυτόχρονα με προσοχή . Αλλά με τους μοναδικούς βετεράνους τον Gordon και τους Favors , Μarjanovic μπορεί να υπάρξει και θέμα αποδυτηρίων. Από τους μικρούς ξεχωρίζουμε εννοείται πρώτα πρώτα τον Green ο οποίος εξελίσσεται σταθερά σε έναν δυναμικό σκόρερ. Έπειτα οι Christopher, Tate, Martin, Sengun ανταποκρίνονται θετικά στον ρόλο τους ενώ καλά λόγια ακούγονται για τον Eason που πήραν φέτος στο #17 . Περιμένω να δω πως θα παίξει ο #3 Smith με τόσα 4άρια από πίσω του να περιμένουν να του φάνε χρονο συμμετοχής. Ο Garuba αν δεν παίξει φέτος ίσως είναι καλό να γυρίσει Ευρώπη.


Depth Chart :

PG: K. Porter, Jr, T. Maledon, T.Jerome, T. Washington Jr
SG: J. Green, J. Christopher, T.Hudgins,
SF: E.Gordon, G. Mathews, D. Nix, T. Eason,
PF: J.Smith II, J.Tate, K. Martin, M.Harkless
C: A.Sengun, D. Favors, U.Garuba, B. Marjanovic, B. Fernando

Ο Σταρ:


Στόχος/Πρόβλεψη : Εικόνα/ 19-63

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3226
Δημοσιεύσεις: 6045
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 22, 2022 11:13 am

Οι Rockets εχθές πάλεψαν το πρώτο εντός έδρας για περίπου 40". Για όλο αυτό το διάστημα έπαιζαν στο ίδιο μοτίβο, χωρίς κάποιο σύστημα βασιζομενοι στο ατομικό τους ταλέντο. Με εξαίρεση τον γερο-Gordon που ψιλοπροσπαθεί να συνεργαστεί με τους υπολοίπους (κυρίως με τον βελτιωμένο Sengun) οι υπόλοιποι είναι ίδιας κοψιάς παίκτες παρόλο που αγωνίζονται σε διαφορετικές θέσεις (Green, Porter Jr, Eason, Martin Jr. και Jabari Smith), δηλαδή μόνος μου και όλοι σας :mad: .

O Green εχθές ξεχώρισε όμως αμφιβάλλω αν μπορεί να μπει σε πλαίσιο σοβαρής ομάδας. Ίσως η ομάδα αυτή να χρειάζεται εναν προπονητή-δάσκαλο και έναν κανονικό PG, ώστε να εξελλιχθούν σωστά οι μικροί που διαθέτει. Θα μπορούσαν υπο προϋποθέσεις σε λίγα χρόνια να γίνουν οι Nuggets των 80s. :roll:

Ο Jabari Smith για #3 του draft ήταν απογοητευτικός, μέτρησα 2 airball σε ελεύθερα σουτ, με κακές επιλογές σε άμυνα και επίθεση. Χρόνος υπάρχει ακόμη αρκεί να δουλέψει.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8150
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 23, 2023 5:35 pm

Θα είχε πολύ ενδιαφέρον ένα στατιστικό με τα χειρότερα ιστορικά ρεκόρ ομάδων αθροιστικά σε μία τριετία. Οι Ρόκετς είναι στο 24% τις δύο προηγούμενες σεζόν (37 νίκες, 117 ήττες) και στη μέση της φετινής είναι ακόμα χειρότερα στο 21.7%.
Δεν ξέρω το τι μπορεί να προσφέρει το συγκεκριμένο σύνολο σε οποιονδήποτε από τους νέους ταλαντούχους ώστε να βελτιωθεί ιδιαίτερα. Οι 8 από τους 9 με τα περισσότερα λεπτά συμμετοχής είναι πράγματι κάτω των 22 ετών (!), αλλά αυτό μόνο του δεν λέει απολύτως τίποτα.
Μπορεί ο Wembanyama να αλλάξει τα πράγματα? Σίγουρα μπορεί, αλλά χρειάζεται και η απαραίτητη τύχη, αλλά και να γίνουν μία-δυο ανταλλαγές κάποιων ταλέντων με κάποιους πιο ψημένους παίκτες.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5423
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 09, 2023 8:14 pm

Οι Ρόκετς δεν θα ενεργοποιήσουν την οψιόν του Silas.



0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5423
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 21, 2023 3:16 pm

Ο Nurse είναι υποψήφιος για τη θέση του προπονητή.



0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5423
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 24, 2023 9:28 pm

Ο Ime Udoka συμφώνησε για να αναλάβει τους Ρόκετς.



0
Άβαταρ μέλους
megapoxy

 a1greece
Reactions: 667
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2012 5:20 am
Τοποθεσία: Medan , Indonesia
Αγαπημένος παίκτης: Henry Turner
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Sacramento Kings
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Σεπ 14, 2023 6:37 am

Δε νομίζω να βρεθεί κάποια ομάδα που θα δεχτεί να τον πάρει και γιατί θα φάει κατακραυγή αλλα΄και γιατί λογικά ο παίκτης το πιο πιθανό είναι να τιμωρηθεί και από την λίγκα αλλά και από τον νόμο.



0
AlexD

 nba
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 2557
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 14, 2023 10:58 am

megapoxy έγραψε:
Πέμ Σεπ 14, 2023 6:37 am
Δε νομίζω να βρεθεί κάποια ομάδα που θα δεχτεί να τον πάρει και γιατί θα φάει κατακραυγή αλλα΄και γιατί λογικά ο παίκτης το πιο πιθανό είναι να τιμωρηθεί και από την λίγκα αλλά και από τον νόμο.

Ε να τον φέρουμε στον Πειραιά να του εξηγήσουμε γιατί δεν είναι σωστό να δέρνει και να τον ρημαδοβάλουμε εκεί πέρα να βάλει κανένα καλάθι. :roll:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
megapoxy

 a1greece
Reactions: 667
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2012 5:20 am
Τοποθεσία: Medan , Indonesia
Αγαπημένος παίκτης: Henry Turner
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Sacramento Kings
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Σεπ 14, 2023 2:18 pm

AlexD έγραψε:
Πέμ Σεπ 14, 2023 10:58 am
megapoxy έγραψε:
Πέμ Σεπ 14, 2023 6:37 am
Δε νομίζω να βρεθεί κάποια ομάδα που θα δεχτεί να τον πάρει και γιατί θα φάει κατακραυγή αλλα΄και γιατί λογικά ο παίκτης το πιο πιθανό είναι να τιμωρηθεί και από την λίγκα αλλά και από τον νόμο.

Ε να τον φέρουμε στον Πειραιά να του εξηγήσουμε γιατί δεν είναι σωστό να δέρνει και να τον ρημαδοβάλουμε εκεί πέρα να βάλει κανένα καλάθι. :roll:
Το βλέπω λιγάκι δύσκολο να του επιτραπεί η έξοδος από την χώρα, ίσως έχουμε παρόμοιο σκηνικό με τον McCaw που πήγε στην Οστάνδη με ληγμένο ή πλαστό διαβατήριο και τον απέλασαν οι Βέλγοι πίσω στις ΗΠΑ ύστερα.

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3226
Δημοσιεύσεις: 6045
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Σεπ 15, 2023 9:02 am

megapoxy έγραψε:
Πέμ Σεπ 14, 2023 6:37 am
Δε νομίζω να βρεθεί κάποια ομάδα που θα δεχτεί να τον πάρει και γιατί θα φάει κατακραυγή αλλα΄και γιατί λογικά ο παίκτης το πιο πιθανό είναι να τιμωρηθεί και από την λίγκα αλλά και από τον νόμο.
Εάν όντως υπάρχει κίνδυνος για τη ζωή του και εφόσον η γυναίκα του είναι στο Χιούστον (δεν το ξέρω αυτό) νομίζω ότι μπορεί να γίνει μια τέτοια ανταλλαγή, θα βρεθεί ομάδα. Βέβαια ο συγκεκριμμένος είναι ιστορία μου, αμαρτία μου και δεν αποκλείω εκεί που θα πάει να δημοιυργήσει πάλι προβλήματα, όμως σε τέτοιες περιπτώσεις η αλλαγή περιβάλλοντως ίσως να είναι επιβεβλημένη.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “2022-2023 Regular Season + Playoffs”