Brooklyn Nets

Συντονιστής: Captains

TSAKWNAS
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Νοέμ 04, 2022 7:37 am

BillyPao έγραψε:
Παρ Νοέμ 04, 2022 12:07 am
Πολλοί τον υποστηρίζουν, που από μόνο του είναι τραγικό. Δε μου προκαλεί βέβαια καμία εντύπωση, τόσοι μα@@@ες υπάρχουν (και) στις ΗΠΑ.
η αμερικη δεν ειναι εθνος αλλα... ομοσπονδια απο εθνη. και ο πληθυσμος της ειναι, ποσο, 340 μυρια;

σε ενα τοσο μεγαλο βαρελι θα βρεις καθε καρυδιας καρυδι

Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 909
Δημοσιεύσεις: 4708
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Νοέμ 06, 2022 9:32 pm



Τι λέτε θα τον ξαναδούμε φέτος;

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3221
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Νοέμ 06, 2022 10:13 pm

Quincy έγραψε:
Κυρ Νοέμ 06, 2022 9:32 pm


Τι λέτε θα τον ξαναδούμε φέτος;
Δεν τον κόβω για άνθρωπο που θα θελήσει να κάνει αρκετά από αυτά που του ζητούν/αν του τα ζητούν τελικά. Ψηφίζω στο μάλλον όχι.

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Νοέμ 09, 2022 8:36 pm

Ο Jacque Vaughn θα είναι ο νέος προπονητής.



0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3221
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Νοέμ 10, 2022 1:29 pm

Ο Vaughn στη Φούσκα του Ορλάντο είχε δείξει πραγματάκια (χωρίς τα αστέρια) και μάλλον κακώς δεν του δόθηκε τότε η ευκαιρία να συνεχίσει.

Η ομάδα πριν περίπου δύο χρόνια ήταν: με τους Nash και D'Antoni στον πάγκο, κάτι που έμοιαζε λογικό για τον πρώτο και στο παρκέ είχε Irving-Harden-Durant και μετέπειτα τους Aldridge-Griffin σαν veteran All-Stars. Σήμερα που μιλάμε υπάρχει μόνο ο Durant, χωρίς να έχει βελτιωθεί η ομάδα και χωρίς να έχουν καλυφθεί τα κενά που άφησαν αυτοί που αποχώρησαν.

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2377
Δημοσιεύσεις: 7012
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Νοέμ 16, 2022 11:49 am



Μεγάλο τρολ αυτός που κοροϊδεύει Simmons.
Σε ένα ματς που δεν είχαμε άμυνες .😂

1
1 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
megapoxy

 a1greece
Reactions: 667
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2012 5:20 am
Τοποθεσία: Medan , Indonesia
Αγαπημένος παίκτης: Henry Turner
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Sacramento Kings
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Νοέμ 16, 2022 12:22 pm

SteveNashidis έγραψε:
Τετ Νοέμ 16, 2022 11:49 am


Μεγάλο τρολ αυτός που κοροϊδεύει Simmons.
Σε ένα ματς που δεν είχαμε άμυνες .😂
Νομίζω έπρεπε να του δώσει παραπάνω χρόνο συμμετοχής για να ανέβει κάπως ψυχολογικά μιας και φαινόταν κάπως να βρίσκει τα πατήματα του στην επίθεση. Καλά στην άμυνα τον έβαλε πάνω στον Σαμπόνις σε κάποια φάση (ως αναπληρωματικός σέντερ υποτίθεται έπαιζε) τον έκανε ο,τι ήθελε ο mr λιθουανικά λαζάνια όπως τον αποκάλεσε ο Σακ στην ανάλυση του παιχνιδιού.

Γενικά μαύρο χάλι οι Νετς, όταν έφαγαν το μεγάλο σερί 29-4 πήραν μόλις ένα τάιμ άουτ κι αυτό με το ζόρι και δεν άλλαξε κάτι, μόνο ο Ντουράντ προσπαθούσε ίσως για να συνεχίσει το σερί των 25+ πόντων. Αυτοί υποτίθεται βελτιώθηκαν πολύ στο αμυντικό κομμάτι μετά την απουσία του Ίρβινγκ, από την αρχή κοιτούσαν πως να εξουδετερώσουν τον Φοξ, εν μέρει τα κατάφεραν αλλά τους υπόλοιπους τους ξέχασαν. Ο Χάρις έχασε πολλά άστοχα τρίποντα (που δεν το συνηθίζει) και μόνο ο Τόμας κάτι έκανε από τους υπόλοιπους, πιο πολύ στην garbage time βέβαια.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1916
Δημοσιεύσεις: 5229
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Νοέμ 16, 2022 8:08 pm

Η συνέντευξη του Durant:
https://bleacherreport.com/articles/100 ... s-and-more

Θέλω να σχολιάσω αλλά δεν ξέρω από που να ξεκινήσω. Πρέπει να τονωθηκε πάντως πολύ το ηθικό των "συμπαικτών" του

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3221
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Νοέμ 16, 2022 8:49 pm

Conan1982 έγραψε:
Τετ Νοέμ 16, 2022 8:08 pm
Η συνέντευξη του Durant:
https://bleacherreport.com/articles/100 ... s-and-more

Θέλω να σχολιάσω αλλά δεν ξέρω από που να ξεκινήσω. Πρέπει να τονωθηκε πάντως πολύ το ηθικό των "συμπαικτών" του
Έχει δίκιο, ωστόσο φταίει για το χάλι και ταυτόχρονα είναι μια επίκκληση στον Kyrie να κόψει τις μ :@#$: ς και να γυρίσει να παίξει :D

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 909
Δημοσιεύσεις: 4708
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Νοέμ 16, 2022 8:59 pm

Δεν έχει άδικο. Ο Ιρβινγκ είναι ο γνωστός καταστροφικός (για τις ομάδες του) τύπος. Ο Σιμμονς έχει τα δικά του κι άρχισε πάλι τα μπες-βγες από την ομάδα, και για να πληρωθούν αυτά τα μαξ συμβόλαια (+ του Ντουραντ) οι υπόλοιποι είναι με περιορισμένο ταβάνι. Η λύση δεν ήταν να γίνει τρειντ ο Ντουράντ αλλά οι άλλοι δυο, αλλά αφού δεν γινόταν ήθελε να την κάνει αυτός για να γλιτώσει το κράξιμο. Λογικό μου ακούγεται.

Χωρίς Ιρβινγκ και με Σίμμονς DNP ή 15-20 λεπτά από τον πάγκο οι Νετς έχουν 4-3 ενώ πλήρεις είχαν 2-6 :hammer:

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Νοέμ 17, 2022 7:15 am

Εγώ κατάλαβα ότι το Βον τον διάλεξε τόσο το front office όσο και ο Ράντονιτς τον Παππά.

3
1 Εικόνα 2 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1916
Δημοσιεύσεις: 5229
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Νοέμ 17, 2022 7:24 am

Quincy έγραψε:
Τετ Νοέμ 16, 2022 8:59 pm
Δεν έχει άδικο. Ο Ιρβινγκ είναι ο γνωστός καταστροφικός (για τις ομάδες του) τύπος. Ο Σιμμονς έχει τα δικά του κι άρχισε πάλι τα μπες-βγες από την ομάδα, και για να πληρωθούν αυτά τα μαξ συμβόλαια (+ του Ντουραντ) οι υπόλοιποι είναι με περιορισμένο ταβάνι. Η λύση δεν ήταν να γίνει τρειντ ο Ντουράντ αλλά οι άλλοι δυο, αλλά αφού δεν γινόταν ήθελε να την κάνει αυτός για να γλιτώσει το κράξιμο. Λογικό μου ακούγεται.

Χωρίς Ιρβινγκ και με Σίμμονς DNP ή 15-20 λεπτά από τον πάγκο οι Νετς έχουν 4-3 ενώ πλήρεις είχαν 2-6 :hammer:
Το βλέπω λίγο με πιο "ευρωπαϊκή" ματιά ίσως αλλά δεν στέκομαι στο αν έχει δίκιο ή όχι αλλά στο πως δίνει προπονητικό τιμ, διοίκηση, συμπαίκτες. Με αυτήν την πεντάδα θα παέι να παίξει και αύριο τους οποίους έχει χαρακτηρίσει λίγους.

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3221
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Δεκ 19, 2022 4:15 pm

Εχθές το δίδυμο Durant-Irving οργίασε στο παιχνίδι κόντρα στους Pistons με τον KD την τρίτη περίοδο πήρε φωτιά, ο Irving είχε 4 φάουλ με αποτέλεσμα το -17 να γίνει +1. Μετά μίλησε η εμπειρία τους και παρόλο που επέστρεψε το Detroit στο παιχνίδι εν τέλει κέρδισαν.

Μου είναι τρομερά συμπαθής ο Vaughn, μου είχε κάνει πολύ καλή εντύπωση από τη Φούσκα και νομίζω ότι η διοίκηση έχασε δύο χρόνια με τον Nash με τη λύση να βρίσκεται μες στα πόδια τους. Θα τους ξαναδώ για να δω πως θα παίζει ο Warren (έχει επανέλθει) αν συνεχίσει να παίρνει χρόνο. Το μεγάλο τους πρόβλημα βρίσκεται στη ρακέτα και παρόλο την πολύ καλή άμυνα που παίζουν κατά διαστήματα εκεί υπάρχει κενό. Σίγουρα πάντως είναι μεταμορφωμένοι προς το καλύτερο.

* Η χθεσινή τους εμφάνιση μου άρεσε, παρόλο που το πλάι θυμίζει τον Apollo Creed από το Rocky. 4 :D :P


Εικόνα


0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1469
Δημοσιεύσεις: 6460
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 20, 2022 9:32 am

Κι εγώ φέτος τους βλέπω αρκετά πιο σοβαρούς, ειδικά μετά την αλλαγή στον πάγκο. Η Ανατολή μοιάζει αρκετά αμφίρροπη φέτος, αλλά με 1-2 κινήσεις ακόμα δεν θα μου έκανε έκπληξη αν έφταναν ακόμα και στους τελικούς της περιφέρειας τους. Αρκεί βέβαια ο Kyrie να μην γίνει (αυτο)καταστροφικός αργότερα μέσα στην χρονιά και να μην προκύψουν γκρίνιες κι από άλλους μέσα στην ομάδα (π.χ. Simmons).

Όπως είπε πάντως και ο soulis, έχουν ακόμα κενό στην ρακέτα μεγάλο, ειδικά στο 5. Οκ, συμπαθείς οι Morris, O'Neale και Sharpe αλλά όταν σφίξουν τα γάλατα χρειάζονται και άλλο ένα κορμί, πιο καθαρό σέντερ, ώστε να πλαισιώσει τον Claxton. Ίσως περισσεύει στο υπάρχον ρόστερ πλέον ο Curry, ο οποίος έχει και expiring contract, οπότε θα μπορούσε να είναι ένα από τους υποψήφιους για να μπει στο trade block.

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 909
Δημοσιεύσεις: 4708
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 13, 2023 1:46 am

Ωραίο το ματσάκι με την Βοστόνη ως τώρα. Μετά την απόλυση του Νας έχει βελτιωθεί τρομερά το Μπρούκλιν. Τους λες και contenders με τέτοια άμυνα και kd Irving. Κι ο σιμμονς ακόμα αρχίζει να θυμίζει ξανά μπάσκετμπολίστα. 10 ασίστ στο ημίχρονο, αλλά απόντος με μόλις ένα σουτ :roulette:

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “2022-2023 Regular Season + Playoffs”