Euroleague 2022-2023, 34η Αγωνιστική

Συντονιστής: Captains

Ποια ομάδα θα τερματίσει 8η;

Το δημοψήφισμα λήγει την Παρ Απρ 14, 2023 6:15 am

Μπασκόνια
3
23%
Ζαλγκίρις
7
54%
Φενέρ
3
23%
 
Σύνολο ψήφων: 13
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 14, 2023 8:33 pm

απίστευτο φινάλε στην Ευρωλίγκα, πραγματικά αν ήμουν οπαδός της Ζαλγκίρις ή της Μπασκόνια δε ξέρω αν θα το άντεχα :-|

αν βάλουμε και το Παρτιζάν - Παναθηναϊκός στην εξίσωση μιλάμε για πρωτόγνωρο πηγαινέλα στις τελικές θέσεις της 8άδας.

Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 408
Δημοσιεύσεις: 1560
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 14, 2023 8:35 pm

Προσπάθησε να αυτοκτονήσε η Ζαλγκίρις στο τέλος αλλά δε της βγήκε, κρίμα γιατι στο ΣΕΦ θα γινόταν χαλκομανία!Ο Παναθηναϊκός κι αυτός με τη σειρά του αυτοκτόνησε κι έχασε μέχρι και κάρφωμα στο τέλος και κάπως έτσι θα ρθει η Φενέρ στο ΣΕΦ, δε πειράζει, την έχουμε απλώς ίσως τραβήξει η σειρά....

0
AO DAFNIS

 a1greece
Reactions: 427
Δημοσιεύσεις: 710
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 3:11 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 14, 2023 8:39 pm

Ο Bacon πήγε για το κάρφωμα της χρονιάς , η Ζαλγκίρις παραλίγο αυτοκτονία αλλά τελικά τα κατάφερε και τελικά μας έκατσε η Φενέρ. Με το καλό να έρθουν.

Το ότι την κερδίσαμε 2 φορές στην regular άνετα μπορεί να λέει πολλά μπορεί και τίποτα. Έχουν παίχτες με εμπειρία και ποιότητα σίγουρα αν και κακοστημένη.

Η καλύτερη σειρά νομίζω θα είναι το Μονακό-Μακάμπι. Αναμένεται αίμα και άμμος.

1
1 Εικόνα
assistant77

 nba
Reactions: 1350
Δημοσιεύσεις: 2183
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Απρ 14, 2023 8:43 pm

austerity_blues έγραψε:
Παρ Απρ 14, 2023 8:33 pm
απίστευτο φινάλε στην Ευρωλίγκα, πραγματικά αν ήμουν οπαδός της Ζαλγκίρις ή της Μπασκόνια δε ξέρω αν θα το άντεχα :-|

αν βάλουμε και το Παρτιζάν - Παναθηναϊκός στην εξίσωση μιλάμε για πρωτόγνωρο πηγαινέλα στις τελικές θέσεις της 8άδας.
Πραγματικά παραλίγο να είχαμε το κάζο της 10ετιας στο Μόναχο..... Η Ζαλγκιρις απ το +10 2 λεπτά πριν το τέλος έφτασαν να παίξουν την πρόκριση σε μια ζαριά.... Ενδεικτικό του άγχους τους μάλλον αλλά μπράβο τους... Άξιζαν να είναι στους 8

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 14, 2023 8:44 pm

προσωπικά μου ήταν αδιάφορο με ποιον θα πέσουμε. αν δε μπορούμε να νικήσουμε σε σειρά 5 αγώνων οποιονδήποτε τότε δεν αξίζουμε να είμαστε στο φάιναλ 4, τόσο απλά.

η Φενέρ μου αρέσει ως αντίπαλος, σίγουρα θα μπούμε υποψιασμένοι από το πρώτο παιχνίδι γιατί άλλο το βάρος της Φενέρ και άλλο της Ζαλγκίρις ή της Μπασκόνια. το ότι τη νικήσαμε εύκολα δυο φορές δε μου λέει κάτι, προβλέπω σκληρά ματς.

και για να τα λέμε και όλα, έχει και μια έξτρα ηδονή να αποκλείεις τον Ιτούδη :D

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος austerity_blues την Παρ Απρ 14, 2023 8:46 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
BillyPao

allstar
Reactions: 1543
Δημοσιεύσεις: 3803
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Παρ Απρ 14, 2023 8:46 pm

Δεν ξέρω τι πιστεύετε, αλλά εγώ στεναχωρέθηκα για την Μπασκόνια. Πιστεύω πως θα άξιζε να είναι στην 8άδα. :sad:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 408
Δημοσιεύσεις: 1560
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 14, 2023 8:49 pm

BillyPao έγραψε:
Παρ Απρ 14, 2023 8:46 pm
Δεν ξέρω τι πιστεύετε, αλλά εγώ στεναχωρέθηκα για την Μπασκόνια. Πιστεύω πως θα άξιζε να είναι στην 8άδα. :sad:
Και θα ταν και πιο ενδιαφέρον το Μπάρτσα-Μπασκόνια, έχει περισσότερο ταλέντο η Μπασκόνια η κοιλιά που κανε στα μέσα της σεζόν της έκανε ζημιά

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 14, 2023 8:51 pm

BillyPao έγραψε:
Παρ Απρ 14, 2023 8:46 pm
Δεν ξέρω τι πιστεύετε, αλλά εγώ στεναχωρέθηκα για την Μπασκόνια. Πιστεύω πως θα άξιζε να είναι στην 8άδα. :sad:
συμφωνώ απόλυτα, από τις πιο μπασκετικές ομάδες της διοργάνωσης διαχρονικά. φέτος έκανε και πάλι το θαύμα της με Ντάριους Τόμπσον και Χάουαρντ.

από την άλλη και η Ζαλγκίρις θα μου κακοφαινόταν να μείνει απέξω, έκανε τρομερή χρονιά βάσει ταλέντου.

αν υπήρχε μπασκετική "δικαιοσύνη" για εμένα θα έπρεπε να μείνει απέξω η Φενέρ.

Leo_98

 a1greece
Reactions: 279
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 26, 2021 1:15 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 14, 2023 8:53 pm

Φενέρ τελικά... προβλέπω μεγάλες μάχες, ομολογώ ότι δεν την ήθελα για αντίπαλο, αλλά και πάλι από εμάς θα εξαρτηθεί.
Μπαρτσελόνα εύκολη πρόκριση πιστεύω και Ρεάλ εύκολα ή δύσκολα θα περάσει.
Πολύ ενδιαφέρον το Μονακό - Μακάμπι.

0
assistant77

 nba
Reactions: 1350
Δημοσιεύσεις: 2183
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Απρ 14, 2023 8:56 pm

AO DAFNIS έγραψε:
Παρ Απρ 14, 2023 8:39 pm
Ο Bacon πήγε για το κάρφωμα της χρονιάς , η Ζαλγκίρις παραλίγο αυτοκτονία αλλά τελικά τα κατάφερε και τελικά μας έκατσε η Φενέρ. Με το καλό να έρθουν.

Το ότι την κερδίσαμε 2 φορές στην regular άνετα μπορεί να λέει πολλά μπορεί και τίποτα. Έχουν παίχτες με εμπειρία και ποιότητα σίγουρα αν και κακοστημένη.

Η καλύτερη σειρά νομίζω θα είναι το Μονακό-Μακάμπι. Αναμένεται αίμα και άμμος.
Ωραία σειρά πιστεύω θα είναι και το Ρεαλ-Παρτιζάν..... Δύσκολα να πάρουν παιχνίδι στο Βελιγράδι οι Ισπανοί....
Η Μπαρτσα στα 3 ή στα 4 παιχνίδια λογικά θα περάσει.
Η Μονακό είναι μεν φαβορί αλλά η Μακαμπι έχει φτιάξει ψυχολογία το τελευταίο διάστημα... 3-1 ή 3-2....
Πιο τυχεροί εμείς που θα έχουμε μια εύκολη σκούπα.... Το αξίζαμε όμως με την πορεία μας όλη τη χρονιά..... Δε μας άξιζε να βρούμε μπροστά μας καμιά Παρτιζάν ή Μακαμπι......

0
Άβαταρ μέλους
pisto-linas

 a1greece
Reactions: 398
Δημοσιεύσεις: 860
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 12:08 pm
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: mj,d-rose.span,law iv
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 14, 2023 8:57 pm

austerity_blues έγραψε:
Παρ Απρ 14, 2023 8:44 pm
προσωπικά μου ήταν αδιάφορο με ποιον θα πέσουμε. αν δε μπορούμε να νικήσουμε σε σειρά 5 αγώνων οποιονδήποτε τότε δεν αξίζουμε να είμαστε στο φάιναλ 4, τόσο απλά.

Αυτό είναι το ζουμί,αν είσαι ο καλύτερος περνάς σε σειρά παιχνιδιών και πας στο φ4 είτε ο αντίπαλος λέγετε Μπασκόνια είτε Φενέρ είτε Ζαλγκίρις.Πλεονεκτημα έδρα έχεις,γεμάτο γήπεδο θα έχεις ,προστατεύεις την έδρα σου και πας με 2-0 εκεί και έχεις δύο ευκαιρίες να τελειώσεις εκεί τη σειρά...οι άλλοι θα έχουν την πίεση.

0
BillyPao

allstar
Reactions: 1543
Δημοσιεύσεις: 3803
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Παρ Απρ 14, 2023 8:58 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Παρ Απρ 14, 2023 8:49 pm
BillyPao έγραψε:
Παρ Απρ 14, 2023 8:46 pm
Δεν ξέρω τι πιστεύετε, αλλά εγώ στεναχωρέθηκα για την Μπασκόνια. Πιστεύω πως θα άξιζε να είναι στην 8άδα. :sad:
Και θα ταν και πιο ενδιαφέρον το Μπάρτσα-Μπασκόνια, έχει περισσότερο ταλέντο η Μπασκόνια η κοιλιά που κανε στα μέσα της σεζόν της έκανε ζημιά
Συμφωνώ, πιστεύω ότι αυτή η σειρά θα ήταν πιο ανταγωνιστική και θα βλέπαμε κάποια ωραία παιχνίδια. Όπως λες πάντως, η "κοιλιά" της Μπασκόνια στα μέσα της σεζόν αποδείχθηκε μοιραία. Είχα ακούσει ότι σε μια συνέντευξη του, ο Πασκουάλ είχε πει ότι το μυστικό για μια καλή πορεία στην Ευρωλίγκα είναι μια ομάδα να μην κάνει μεγάλα σερί ηττών, δηλαδή "κοιλιές".

0
assistant77

 nba
Reactions: 1350
Δημοσιεύσεις: 2183
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2022 7:42 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Isiah Thomas
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 2

Παρ Απρ 14, 2023 9:04 pm

BillyPao έγραψε:
Παρ Απρ 14, 2023 8:46 pm
Δεν ξέρω τι πιστεύετε, αλλά εγώ στεναχωρέθηκα για την Μπασκόνια. Πιστεύω πως θα άξιζε να είναι στην 8άδα. :sad:
Δε στενοχωρηθηκα κιόλας αλλά έχεις δίκιο..... Άξιζε να είναι στους 8 αλλά τη "δίκασε" η τεράστια νικη του Ιτουδη μες στον κουμπάρο πριν κάνα μήνα...... Δυστυχώς γι αυτούς, ευτυχώς για μας, έτσι πάνε αυτά.

0
Άβαταρ μέλους
prime7

 a1greece
Reactions: 364
Δημοσιεύσεις: 781
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2021 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 14, 2023 9:10 pm

Χαμός στο φινάλε.. Οι της Μπασκονια τρελή απογοήτευση έτσι όπως ήρθε.

Fener λοιπόν. Θεωρητικά να είσαι 1ος και να παίζεις με Φεβερ δεν το λες και οτι καλύτερο αλλά θεωρώ οτι τους ματσαρουμε πολύ καλά και σε γεμάτο ΣΕΦ θα τους καταπιούμε. Δεν φοβόμαστε κανέναν.

Α ρε Tyler πέρσι σε γούσταρα και φέτος θα σε έχουμε αντίπαλο.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2135
Δημοσιεύσεις: 4805
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 14, 2023 9:34 pm

Για μενα η φενερ ηταν δικαιο να μεινει εξω οχι η μπασκονια..καλα αν δεν γινοταν και αυτο με τον χενρι παιζει να χαν βγει 4δα κιολας.. Του σαρας παλι του εκατσε η μονη ομαδα που μπορει να περασει,αν και για 3-2 το βλεπω..

Ολυ φενερ 3-1
Μπαρτσα ζαλ 3-2
ρεαλ παρτιζαν 3-1
μονακο μακαμπι θα κριθει σε 5 ματς..δεν κοβω να παιρνει νικη η μονακο μεσα στο ισραιλ με τιποτα,αλλα νομιζω ουτε η μακαμπι θα κερδισει εκτος εδρας,οριακα θα πω τους γαλλους αν και θελω μακαμπι που ματσαρουμε καλυτερα μετα στον ημιτελικο.

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος shaq7 την Παρ Απρ 14, 2023 9:36 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2022-2023”