Phoenix Suns

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Sharp Shooter

senior
Reactions: 438
Δημοσιεύσεις: 415
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 10, 2018 5:08 pm
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Αύγ 04, 2023 9:38 am

Μας κάνατε την καρδιά περιβόλι…

Από τις μεγαλύτερες κλοπές στην ιστορία του ΝΒΑ. Πέραν του γεγονότος με το σπρώξιμο του Horry, αξίζει να σημειωθεί ότι διαιτητής της σειράς εκείνης, Tim Donaghy, φυλακίστηκε επειδή πόνταρε σε ματς της σειρας στα οποία διαιτήτευσε…

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
“Maybe now you could say I didn't play a second, but in five years, you guys are going to forget. In ten years I'll still be a champion. In 20 years I'll tell my kids I probably started, and in 30 years I'll probably tell them I got the MVP.”
Άβαταρ μέλους
nikolas_asteri

 euroleague
Reactions: 1393
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 17, 2011 12:15 am
Αγαπημένη ομάδα: New-York-Knicks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 28, 2023 6:57 am

Έχω ρίξει πάρα πολλή κριτική κριτικη στο front office των Suns για το πως υποθήκευσαν το μέλλον της ομάδας κλπ και σήμερα με βρίσκω να έχω κάνει μια τρομερή στροφή 180. Έφτιαξαν δυναμίτη περιφέρεια και αντάλλαξαν τον Αιτον με έναν τύπο που ναι μεν είναι χειρότερος σε «ταλέντο» αλλά κολλάει 100% περισσότερο επειδή αντιλαμβάνεται τον ρόλο του. Επίσης πήραν άλλους 3 rotation players που κατ’εμε τουλάχιστον οι 2 είναι αξιοπρεπέστατοι για ομάδα πρωταθλητισμού. Καλή δουλειά φαίνεται να έγινε λοιπόν και τώρα μου φαίνονται φαβορί για τελικούς περιφέρειας.

0
Basketforum.gr NBA Fantasy 2024:🏆
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1521
Δημοσιεύσεις: 6533
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 28, 2023 7:23 am

nikolas_asteri έγραψε:
Πέμ Σεπ 28, 2023 6:57 am
Έχω ρίξει πάρα πολλή κριτική κριτικη στο front office των Suns για το πως υποθήκευσαν το μέλλον της ομάδας κλπ και σήμερα με βρίσκω να έχω κάνει μια τρομερή στροφή 180. Έφτιαξαν δυναμίτη περιφέρεια και αντάλλαξαν τον Αιτον με έναν τύπο που ναι μεν είναι χειρότερος σε «ταλέντο» αλλά κολλάει 100% περισσότερο επειδή αντιλαμβάνεται τον ρόλο του. Επίσης πήραν άλλους 3 rotation players που κατ’εμε τουλάχιστον οι 2 είναι αξιοπρεπέστατοι για ομάδα πρωταθλητισμού. Καλή δουλειά φαίνεται να έγινε λοιπόν και τώρα μου φαίνονται φαβορί για τελικούς περιφέρειας.
Στην αρχή της off-season ήμουν αρκετά προβληματισμένος γιατί με τις κινήσεις που είχαν κάνει δεν είχαν καθόλου βάθος στο ρόστερ, και αποδεδειγμένα θα ήταν απίθανο να καταφέρουν να βγάλουν την χρονιά με rotation 7-8 παικτών ουσιαστικά. Με τις κινήσεις τους όμως στην συνέχεια όντως γέμισαν αρκετά την περιφέρεια τους (τους λείπει βέβαια ένας καθαρός άσος) αλλά και την ρακέτα τους που πίσω από τον Ayton πρακτικά είχαν τον...κανέναν, και έχουν πάρει και κάποιους ρολίστες που ναι μεν δεν είναι all-around, αλλά μπορούν να κάνουν 1-2 πράγματα αρκετά καλά ο καθένας τους είτε αυτό είναι μακρινό σουτ, είτε άμυνα, είτε hustle είτε slashing.

Το ερωτηματικό για μένα βέβαια παραμένει η χημεία της τριάδας Booker-Beal-Durant αλλά και το πόσο οι δύο τελευταίοι θα μείνουν υγιείς όλη την σεζόν και θα καταφέρουν να βγάλουν πάνω από 60-65 ματς στην regular season και στα play-offs να είναι φρέσκοι.

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2419
Δημοσιεύσεις: 7060
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 28, 2023 9:36 am

Pg
Beal/E.Gordon/Goodwin/K.Johnson
Sg
Booker/G.Allen/D.Lee
Sf
J.Okogie/N.Little/K.Bates Diop/Wainright
Pf
Durant/Watanabe/Bol Bol
C
Nurkic/Eubanks/Metu

Two way

Udoka Azubuike
Saben Lee

Keon Johnson και Wainwright πιθανολογω ότι θα γίνουν τρειντ.
Λείπει ο veteran pg που θα κλειδώσει το ρόστερ πρωταθλητισμού.

Βασική πεντάδα θεωρώ πως έχει πιθανότητες να είναι έτσι 👇
Beal Booker Allen Durant Nurkic

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3293
Δημοσιεύσεις: 6110
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 28, 2023 12:39 pm

Οι Goodwin και Wainright έχουν μη εγγυημένο συμβόλαιο, κάτι που μάλλον τους θέτει εκτός ομάδας αργά ή γρήγορα. Η ομάδα είναι πολύ δυνατή στην περιφέρεια όμως αυτός ο Nurkic πόσα παιχνίδια θα βγάλει υγιής; Μετά τον σοβαρό τραυματισμό του έχει παίξει 8, 37, 56 και 52 παιχίδια αντιστοιχα. Θα ρισκάρουν οι Suns να φτάσουν στο τέλος με έναν τέτοιο παίκτη ως βασικό;

0
Άβαταρ μέλους
megapoxy

 a1greece
Reactions: 667
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2012 5:20 am
Τοποθεσία: Medan , Indonesia
Αγαπημένος παίκτης: Henry Turner
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Sacramento Kings
Προειδοποιήσεις: 1

Κυρ Οκτ 01, 2023 6:40 pm

Τραυματίστηκε ο Damion Lee, άγνωστο πόσο καιρό θα μείνει εκτός για την ώρα.



0
Απάντηση

Επιστροφή στο “2022-2023 Regular Season + Playoffs”