ΝΒΑ Basketforum.gr Fantasy 2022-2023 - WFN-

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2396
Δημοσιεύσεις: 7032
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 07, 2023 8:55 am

TheJoker έγραψε:
Παρ Απρ 07, 2023 3:32 am
Από την σημερινή εικόνα της ομάδας μου καταλαβαίνουμε εύκολα ποιος θα είναι ο νικητής φέτος. Τροφή για σκέψη για του χρόνου να αφαιρεθεί η τελευταία εβδομάδα από το διαγωνισμό.
Θα συμφωνήσω .

Το δύσκολο είναι ότι θα μετακινηθεί το τέλος της regular season νωρίτερα και έτσι θα χαθεί το ενδιαφέρον , αυτό συμβαίνει σε άλλες λίγκες που είμαι, όπου από Φεβρουάριο έχουν τελειώσει τα πάντα. Δυστυχώς είμαστε έρμαια στις αποφάσεις των ομάδων για load management όλη την χρονιά όχι μόνο στο τέλος της. Πχ Λέοναρντ

Τα σημειώνουμε όλα σαν προτάσεις. Ώστε να βγει καλύτερα ο πρωταθλητής.

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
TheJoker

 
Reactions: 13
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2021 3:24 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 07, 2023 7:47 pm

Έστω για μια εβδομάδα. Τουλάχιστον δε θα έχουμε αυτό το χάλι.

0
Tsiraki_Fitz

 
Reactions: 4
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 10, 2021 10:14 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 09, 2023 3:52 pm

Καλησπέρα παιδιά, Eindhoven Kologries εδώ. Να προσθέσω κι εγώ τη φωνή μου σε όσους προτείνουν να τελειώνει το πρωτάθλημα νωρίτερα. Σε μία άλλη λίγκα που είμαι LM την τελειώνουμε 2 βδομάδες πριν το τέλος της Regular season και για την ώρα δουλεύει. Πάλι έχεις τις καταγκιοζιές μετά το trade deadline και την άνοδο του Eubanks και του κάθε Eubanks, αλλά είναι πολύ καλύτερα από τώρα πχ που το 80% της ομάδας μου είναι out.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11018
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Απρ 09, 2023 10:05 pm

Εγώ λέω να κάνουμε το αντίθετο: να συμπεριλαμβάνονται τα πλέι οφ.
Και τι θα κάνουν όσοι έχουν έχουν παίκτες που δεν είναι σε ομάδες πλέι οφ; Ε θα πάρουν άλλους, ό,τι έχει απομείνει. Να αβαντάρουμε και λίγο στο ντραφτ τους παίκτες που παίζουν σε ομάδες με στόχους.

Θα συμφωνήσω ότι τα play out έχουν φόρματ αχταρμά, αλλά καλύτερο ήταν από το να τελειώσει η σεζόν πρόωρα.

Σας αγαπώ κι ας καταποντίστηκα. Του χρόνου εδώ θα είμαστε πάλι, πιο δυνατοί, καλύτεροι, πιο χοντροί (τσάκισα κάτι παϊδάκια, μα κάτι παϊδάκια, ρε κάααααατι παϊδάκια σας λέω, δεν μπορώ να πάρω τα χοντρομπούτια μου).

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
TheJoker

 
Reactions: 13
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2021 3:24 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 10, 2023 3:23 am

Αν και περιέργως νίκησα, αυτό το αποκρουστικό θέαμα του να κάθονται οι 8/10 παίκτες του αντιπάλου μου την τελευταία ημέρα είναι απαράδεκτο και νομίζω δεν είναι και δίκαιο. Πρέπει να το δούμε για του χρονου

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1488
Δημοσιεύσεις: 6492
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 10, 2023 9:31 am

Αρχικά, συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την συμμετοχή και την αφοσίωση τους στο παιχνίδι φέτος. Όπως και στον νικητή :obey:

Όντως οι συνθήκες δεν ήταν ευνοϊκές τις τελευταίες 2-3 εβδομάδες με το tanking και τα rests των ομάδων, με αποτέλεσμα η τελική βαθμολογία να είναι και σε μεγάλο βαθμό θέμα τύχης.

Δεδομένου ότι η πλατφόρμα του ESPN δεν συμπεριλαμβάνει τα play-offs του ΝΒΑ, θα πρέπει τον Σεπτέμβριο μάλλον να σκεφτούμε ένα άλλο φόρματ. Είτε να τελειώνει το τουρνουά 2-3 γύρους νωρίτερα ώστε να μην συμπεριλαμβάνει τις τελευταίες εβδομάδες της regular season του ΝΒΑ με τα διάφορα περίεργα που είδαμε να γίνονται, είτε από H2H categories να αλλάξει σε points, ώστε μια-δύο κακές εβδομάδες να μην καταστρέφουν άμεσα όλη την χρονιά ενός παίκτη.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3250
Δημοσιεύσεις: 6069
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 10, 2023 9:33 am

* Οι εβδομάδες ήταν 24, θα έπρεπε όπως αναφέρθηκε από τους φίλους να έχουμε τελειώσει τουλάχιστον την 22η εβδομάδα.

* Προτείνω ανεξαρτήτως συμμετεχόντων η τελευταία αγωνιστική πριν τα play-offs να είναι το διβδόμαδο του All-Star, φέτος ήταν στη 18η άρα θα μπορούσαμε ακόμη να βάζαμε και play-in :P μέχρι την 22η ώστε να συμμετείχαν σχεδόν όλοι (4 εβδομάδες).

* Τα bracket των χαμένων είναι άθλια επομένως ή τα σταματάμε ή τα ρυθμίζουμε σωστά.

* Τι πλεονέκτημα μπορούμε να δώσουμε σε αυτόν που τεμάτησε πρώτος ή δεύτερος;
yorgos έγραψε:
Κυρ Απρ 09, 2023 10:05 pm
Εγώ λέω να κάνουμε το αντίθετο: να συμπεριλαμβάνονται τα πλέι οφ.
Και τι θα κάνουν όσοι έχουν έχουν παίκτες που δεν είναι σε ομάδες πλέι οφ; Ε θα πάρουν άλλους, ό,τι έχει απομείνει. Να αβαντάρουμε και λίγο στο ντραφτ τους παίκτες που παίζουν σε ομάδες με στόχους.
Νομίζω ότι το παιχνίδι σταματαέι ούτως ή άλλως και δε συνεχίζει στα play-offs όπως το σκέφτεσαι.

Πήγα καλά, καλύτερα από ότι περίμενα αν είχα τον Towns ολη τη σεζόν πιθανότατα θα πήγαινα ακόμη καλύτερα στη Regular Season, ωστόσο υπήρχαν φίλοι που ήταν ένα μόνιμο νοσοκομείο. fever.gif

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11018
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 10, 2023 9:46 am

ssoulliss έγραψε:
Δευ Απρ 10, 2023 9:33 am
* Οι εβδομάδες ήταν 24, θα έπρεπε όπως αναφέρθηκε από τους φίλους να έχουμε τελειώσει τουλάχιστον την 22η εβδομάδα.

* Προτείνω ανεξαρτήτως συμμετεχόντων η τελευταία αγωνιστική πριν τα play-offs να είναι το διβδόμαδο του All-Star, φέτος ήταν στη 18η άρα θα μπορούσαμε ακόμη να βάζαμε και play-in :P μέχρι την 22η ώστε να συμμετείχαν σχεδόν όλοι (4 εβδομάδες).

* Τα bracket των χαμένων είναι άθλια επομένως ή τα σταματάμε ή τα ρυθμίζουμε σωστά.

* Τι πλεονέκτημα μπορούμε να δώσουμε σε αυτόν που τεμάτησε πρώτος ή δεύτερος;
yorgos έγραψε:
Κυρ Απρ 09, 2023 10:05 pm
Εγώ λέω να κάνουμε το αντίθετο: να συμπεριλαμβάνονται τα πλέι οφ.
Και τι θα κάνουν όσοι έχουν έχουν παίκτες που δεν είναι σε ομάδες πλέι οφ; Ε θα πάρουν άλλους, ό,τι έχει απομείνει. Να αβαντάρουμε και λίγο στο ντραφτ τους παίκτες που παίζουν σε ομάδες με στόχους.
Νομίζω ότι το παιχνίδι σταματαέι ούτως ή άλλως και δε συνεχίζει στα play-offs όπως το σκέφτεσαι.

Πήγα καλά, καλύτερα από ότι περίμενα αν είχα τον Towns ολη τη σεζόν πιθανότατα θα πήγαινα ακόμη καλύτερα στη Regular Season, ωστόσο υπήρχαν φίλοι που ήταν ένα μόνιμο νοσοκομείο. fever.gif
Μάλλον καλύτερη είναι η δική σου πρόταση. Συμφωνάω. ή όπως είπε ψιθυριστά και ο λατρεμένος Πάνος Καμμένος "ναι, σε όλα".

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Απάντηση

Επιστροφή στο “NBA Fantasy”