ΝΒΑ Fantasy 2020-2021

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 19, 2021 1:30 pm

Πλάκα είχε το παιχνιδάκι, ομολογώ πως αρχικά δεν είχα καταλάβει τον τρόπο αξιολόγησης, νόμιζα πως ήταν στιλ Ευρωλίγκας όπου φάουλ, άστοχα σουτ και λάθη μετράνε όσο οι θετικές ενέργειες . Υπάρχουν επιδόσεις που στην Ευρωλίγκα θα έδιναν 3 ή 5 πόντους και στο ΝΒΑ φάνταζι έδιναν 30! Του χρόνου θα ειμαι καλύτερος και υγιέστερος.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
stefkef

 
Reactions: 11
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2020 11:30 am
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 19, 2021 7:20 pm

Αρκετά καλό το φάντασι τουλάχιστον όλοι ασχολιόμασταν με τις ομάδες μας και είχε ενδιαφέρον μλεχρι τέλος ειδικά για την είσοδο στα play off.Στο draft εγώ ήμουν τελευταίος γιατί ενημέρωσα αργά λόγω δουλειάς αλλά ισχύει το ότι μου έκατσε curry ήταν πολύ δυνατό όπλο όπως και το ότι σ αυτά τα league (γνώμη μου)πρέπει να πάρεις ψηλό που θα σου δίνει πολλα τρίποντα ή αν όχι τρίποντα blocks .Με αυτή τη λογική πήρα Vucevic που είναι από τους καλύτερους παίχτες στα leagues με τις βαθμολογίες που είχαμε. Όπως και να χει , καλό Πάσχα σε όλους και τα λέμε του χρόνου μακάρι και με περισσότερες ομάδες.Μέχρι τότε . MAMBA OUT!

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
stefkef

 
Reactions: 11
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2020 11:30 am
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Απρ 19, 2021 7:27 pm

Επιπλέον έχει ενδιαφέρον να δείτε το draft recap στο league .Έχει να πέσει κλάμα με κάποιες επιλογές ή πως κάποιους πάρα πολύ καλούς τους αφήσαμε προς το τέλος

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1428
Δημοσιεύσεις: 6373
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 20, 2021 8:57 am

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά. Νομίζω για πρώτη φορά μετά από χρόνια και διαφορετικές συνθήκες (οι πιο παλιοί θα θυμούνται που παίζαμε επίσης Fantasy επί του παλιού φόρουμ) πήγε αρκετά καλά το παιχνίδι δεδομένων των συνθηκών, και ελπίζουμε του χρόνου να είναι ακόμα καλύτερα, πιο οργανωμένο, και γιατί όχι και περισσότερους συμμετέχοντες.

Ήταν όντως αρκετά απρόβλεπτη η σεζόν με τις τόσες απουσίες λόγω Covid, τα rest λόγω του πιο συμπιεσμένου αγωνιστικού προγράμματος φέτος, αλλά και τους σχετικά αυξημένους σε σχέση με άλλες χρονιές σοβαρούς τραυματισμούς. Ας ελπίσουμε ότι του χρόνου θα έχουμε και μια πιο ομαλή σεζόν.

Μπράβο και στον νικητή stefkef που μπήκε στα play-offs θεωρητικά σαν αουτσάιντερ και από πολύ χαμηλά, και ακολουθώντας τακτική Ομπράντοβιτς κατάφερε να έχει την ομάδα του φορμαρισμένη την περίοδο που έπρεπε :D

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Απρ 20, 2021 10:02 am

Ξέχασα να πω κι εγώ συγχαρητήρια στον άξιο νικητή.

Για του χρόνου θα ήθελα:
- ειδοποίηση αρκετό πριν ότι θα γίνει λίγκα, ώστε να είμαστε περισσότεροι και να μην τελειώνει έτσι νωρίς
- κάποιου είδους βαθμολογία που να μην ευνοεί τους stats padders
- μεγαλύτερο πλεονέκτημα στα πλέι οφ για όσους κατετάγησαν πιο πάνω. Οι 20 πόντοι είναι για μένα πολύ λίγοι, τουλάχιστον 50 θα έπρεπε, μην πω 100. 20 πόντοι σε μια επίδοση που παίζεται γύρω στους 1000 εβδομαδιαίως είναι πολύ χαμηλά, 2% αβάντα; Ε όχι, ένα 10-15% θα έπρεπε να είναι για μένα.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5141
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Απρ 21, 2021 6:40 am

Εμένα δεν μου βγήκε το θέμα από την αρχή βέβαια με την συγκεκριμένη λίγκα και τον τρόπο που παίζεται το συγκεκριμένο φάντασυ καθώς ήταν διαφορετικό τελείως από τις Euroleague και καταμπερδεύτηκα με τα παιχνίδια ανά εβδομάδα, τις αλλαγές κάθε δευτέρα κλπ.
Θα συμφωνήσω ωστόσο με τον Γιώργο, θα προτιμούσα να αλλάξει κάπως ο τρόπος συλλογής βαθμών, θα μπορούσε φαντάζομαι να είναι και αντικείμενο διαλόγου μέχρι το επόμενο.

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “NBA Fantasy”