Προτάσεις

Συντονιστής: Captains

vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 14, 2020 9:36 am

Αυτό με το log in, είχα κι εγώ πρόβλημα για την είσοδο από φορητή συσκευή, αλλά από ένα σημείο και πέρα έπαψε να ζητάει κάθε φορά να εισάγω τα στοιχεία.

Εγώ αντιμετωπίζω ένα άλλο πρόβλημα όταν χρησιμοποιώ smartphone : Όταν μπαίνω σε κάθε θέμα από τις ειδοποιήσεις, αντί να με πάει στο πρώτο μη αναγνωσμένο με πετάει στο τέλος της σελίδας.

Fitz

 euroleague
Reactions: 220
Δημοσιεύσεις: 1352
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 27, 2013 10:59 pm
Τοποθεσία: Netherlands
Αγαπημένη ομάδα: Utah-Jazz
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 14, 2020 10:11 am

Περισσότερο από περίεργεια, υπάρχει κάποιο πλάνο για σχεδιασμό app για το forum ;

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2372
Δημοσιεύσεις: 7000
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 14, 2020 11:11 am

Fitz έγραψε:
Κυρ Ιουν 14, 2020 10:11 am
Περισσότερο από περίεργεια, υπάρχει κάποιο πλάνο για σχεδιασμό app για το forum ;
Θα ήταν ιδανικό αλλά σε σχέση με το παλιό φόρουμ , το νέο έχει την δυνατότητα εύκολης πλοήγησης μέσω browser κινητού ή τάμπλετ κάτι που στο παλιό δε γινόταν και σε δυσκόλευε στην ανάγνωση.

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 14, 2020 11:18 am

portokalopita13 έγραψε:
Σάβ Ιουν 13, 2020 6:18 pm
john wick <<αυτο ειναι σοβαρο-το αναλαμβανω >> :wink: :D


ευχαριστώ !!!!

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6036
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 14, 2020 11:44 am

vforvendetta85 έγραψε:
Κυρ Ιουν 14, 2020 9:36 am
Εγώ αντιμετωπίζω ένα άλλο πρόβλημα όταν χρησιμοποιώ smartphone : Όταν μπαίνω σε κάθε θέμα από τις ειδοποιήσεις, αντί να με πάει στο πρώτο μη αναγνωσμένο με πετάει στο τέλος της σελίδας.
Δηλαδη αν πατήσεις το πράσινο κυκλάκι αριστερά από τα θέματα σε βγάζει στην τελευταία ανάρτηση και όχι στην τελευταία μη αναγνωσμένη; :-?

0
vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 14, 2020 12:08 pm

Αν μπω στις ειδοποιήσεις εκεί που είναι το "κουδουνάκι".

Με πετάει μεν στη σελίδα του νήματος που επέλεξα, αλλά στο τέλος αυτής κι όχι στο τελευταίο μη αναγνωσμένο

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6036
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 14, 2020 12:17 pm

vforvendetta85 έγραψε:
Κυρ Ιουν 14, 2020 12:08 pm
Αν μπω στις ειδοποιήσεις εκεί που είναι το "κουδουνάκι".

Με πετάει μεν στη σελίδα του νήματος που επέλεξα, αλλά στο τέλος αυτής κι όχι στο τελευταίο μη αναγνωσμένο
Αχα, κατάλαβα. Κανονικά δεν θα έπρεπε να σε πετάει σε αυτό το νήμα που έχει reaction ή παράθεση; Εμένα με κατευθύνει σε αυτό που υπάρχει αντίδραση. Μπορεί να είναι π.χ. το τελευταίο νήμα όταν υπάρχει παράθεση, αλλιώς στο δικό μου αν υπάρχει reaction. Περίεργο πάντως αυτό που αναφέρεις. :-?

0
vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 14, 2020 12:30 pm

ssoulliss έγραψε:
Κυρ Ιουν 14, 2020 12:17 pm


Αχα, κατάλαβα. Κανονικά δεν θα έπρεπε να σε πετάει σε αυτό το νήμα που έχει reaction ή παράθεση; Εμένα με κατευθύνει σε αυτό που υπάρχει αντίδραση. Μπορεί να είναι π.χ. το τελευταίο νήμα όταν υπάρχει παράθεση, αλλιώς στο δικό μου αν υπάρχει reaction. Περίεργο πάντως αυτό που αναφέρεις. :-?
Με πετάει στο σωστό νήμα, άλλα στο τέλος αυτής κι όχι στο τελευταίο μη αναγνωσμένο ή όπου έχει νέα αντίδραση (reaction).

Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 25, 2020 7:54 pm

benchwarmer έγραψε:
Κυρ Ιουν 14, 2020 7:56 am
Σχετικά με τα quotes, άλλαξα την επιλογή στο admin panel "Μέγιστο βάθος για παραθέσεις" από "3" σε "2". Δεν θυμάμαι στο παλιό πόσο ήτανε, ίσως και "1" αφού το λέτε :) Θα καλυτερέψει λίγο το θέμα των παραθέσεων εντός παραθέσεων, αλλά το πιο βασικό σε αυτό είναι πώς το χειρίζεται ο κάθε χρήστης. Αν πχ θέλει να κάνει παράθεση σε μία πρόταση από ένα ποστ 40 σειρών, τότε καλό θα είναι να σβήνει ο ίδιος τα υπόλοιπα για να είναι πιο μαζεμένες οι σελίδες.... Και βέβαια, να το χειρίζεται σωστά, καθώς πολλές φορές δεν μπορώ να καταλάβω σε μία απάντηση το πού είναι η απάντηση και πού η παράθεση :P

Αυτό με το login μου παρουσιάζεται και μένα και είναι λίγο ενοχλητικό. Ίσως είναι κάτι που ξεπερνάει τις (περιορισμένες) γνώσεις μου, πάντως το περίεργο είναι ότι όταν μπαίνω (σπάνια) από το pc της δουλειάς, δείχνει να το θυμάται το login καλύτερα :-? :-?
Πείτε αν έχετε και άλλοι το ίδιο θέμα μπας και βγάλουμε άκρη :D
EDIT: Άλλαξα μία παράμετρο που μου φάνηκε σχετική, έκανα και έναν καθαρισμό cookies μετά, και τώρα μοιάζει προς το παρόν εντάξει. Για να δούμε...
Καλό αυτό που λες φίλε. Θα μπορούσε να είχε και απόκρυψη της παράθεσης (spoiler) για να μη φαίνεται καθολου αν δε θέλει ο αναγνώστης. Εγώ έχω άλλο προβλημα πάντως και ας με κράξετε :D . Δε ξέρω πως κάνεις εύκολα (χωρις copy paste δηλαδη) πολλαπλη παράθεση. ¨Ηθελα να απαντήσω σε δυο φιλους. Νομιζω παντως οτι μπορεις ανετα να βαλεις το setting στο 1.
Με το κουδουνάκι, εγω έχω ειδοποιηση χωρις να εχω reaction ή καποια παράθεση. Είναι λιγο κουραστικό.
Μία πρόταση που έχω, τον σύνδεσμο επαναφορας στην αρχική σελιδα θα μπορούσμε να τον έχουμε μονιμα σταθερά μπροστά μας. Βαριέμαι να πηγαίνω στην αρχή της σελίδας, πατάω back και χανονται τα διαβασμένα ποστ. Μαλλον θα υπαρχει καποιος τρόπος και δεν τον ξέρω. Σε κάποια site, αν κάνεις ελαχιστα scroll up εμβανίζεται το σημα επαναφορας στην αρχική σελιδα (συνηθως το σημα του site).

0
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8148
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 25, 2020 8:16 pm

Redfly έγραψε:
Πέμ Ιουν 25, 2020 7:54 pm
Καλό αυτό που λες φίλε. Θα μπορούσε να είχε και απόκρυψη της παράθεσης (spoiler) για να μη φαίνεται καθολου αν δε θέλει ο αναγνώστης. Εγώ έχω άλλο προβλημα πάντως και ας με κράξετε :D . Δε ξέρω πως κάνεις εύκολα (χωρις copy paste δηλαδη) πολλαπλη παράθεση. ¨Ηθελα να απαντήσω σε δυο φιλους. Νομιζω παντως οτι μπορεις ανετα να βαλεις το setting στο 1.
Χμ ναι τώρα το παρατηρώ ότι μάλλον δεν έχουμε πολλαπλή παράθεση. Στο παλιό νομίζω είχαμε, αλλά είχα συνηθίσει κι εγώ το copy paste για κάποιον λόγο... Θα το δω αν μπαίνει κάπως, μάλλον όχι εύκολα...
Redfly έγραψε:
Πέμ Ιουν 25, 2020 7:54 pm
Με το κουδουνάκι, εγω έχω ειδοποιηση χωρις να εχω reaction ή καποια παράθεση. Είναι λιγο κουραστικό.
Πώς το κατάφερες αυτό? :-?
Μπορείς πάντως από τις ρυθμίσεις να αλλάξεις το τι θα σου εμφανίζεται στις ειδοποιήσεις...
Redfly έγραψε:
Πέμ Ιουν 25, 2020 7:54 pm
Μία πρόταση που έχω, τον σύνδεσμο επαναφορας στην αρχική σελιδα θα μπορούσμε να τον έχουμε μονιμα σταθερά μπροστά μας. Βαριέμαι να πηγαίνω στην αρχή της σελίδας, πατάω back και χανονται τα διαβασμένα ποστ. Μαλλον θα υπαρχει καποιος τρόπος και δεν τον ξέρω. Σε κάποια site, αν κάνεις ελαχιστα scroll up εμβανίζεται το σημα επαναφορας στην αρχική σελιδα (συνηθως το σημα του site).
Αντί να κάνεις scroll up, μπορείς να κάνεις scroll down και να το βρεις κάτω αριστερά. Η αν πατήσεις back για την αρχική, πάτα και ένα refresh αμέσως, θα στα θυμηθεί τα διαβασμένα :D

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 07, 2020 11:16 am

Γινεται στα reactions to post να προστεθει και ενα thank you όταν απανταει καποιος σε ενα ερωτημα? Ο αντιχειρας μου βγαζει κατι σε ρωμαικη αρενα :D

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6036
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 07, 2020 12:19 pm

Redfly έγραψε:
Τρί Ιούλ 07, 2020 11:16 am
Γινεται στα reactions to post να προστεθει και ενα thank you όταν απανταει καποιος σε ενα ερωτημα? Ο αντιχειρας μου βγαζει κατι σε ρωμαικη αρενα :D
Το έχω πάθει και εγώ, για αυτό χρησιμοποιώ το :) από τα reactions σε ανάλογη περίπτωση.

0
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 776
Δημοσιεύσεις: 2813
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 09, 2020 2:21 pm

Το θεματακι με το log in από smartphone εξακολουθεί να υπάρχει και προσωπικά έχω κουραστεί . Όσες φορές και να πατήσω " να με θυμάσαι " με κάνει πάντα log out και ξαναζηταει κωδικούς

2
2 Εικόνα
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8148
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 09, 2020 3:39 pm

Coach Periklis έγραψε:
Τετ Σεπ 09, 2020 2:21 pm
Το θεματακι με το log in από smartphone εξακολουθεί να υπάρχει και προσωπικά έχω κουραστεί . Όσες φορές και να πατήσω " να με θυμάσαι " με κάνει πάντα log out και ξαναζηταει κωδικούς
Δοκίμασε να καθαρίσεις τπτ cookies και τέτοια... Πέρα από την επιλογή που άλλαξα πριν κάτι μήνες (γιατί πριν μου το έκανε και εμένα από το pc που μπαίνω) δεν βλέπω κάτι άλλο σχετικό στο panel :sorry:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 776
Δημοσιεύσεις: 2813
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 01, 2020 12:41 pm

έχουμε κάποιον χώρο στο φορουμ να συνδυάσουμε τη θέαση των αγώνων με προτασεις στοιχήματος για εμάς που ρίχνουμε χαλαρά μπετ ώστε να αντέξουμε να δουμε κάτι πλη Ολυμπιακού ;; :mrgreen: :mrgreen:

1
1 Εικόνα
“The best teams play for each other, not with each other”
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προτάσεις - Αναφορές Προβλημάτων”