Game 5, ΝBA Finals 2020

Συντονιστής: Captains

Nίκη στο 5ο παιχνίδι.

Los Angeles Lakers
2
29%
Miami Heat
5
71%
 
Σύνολο ψήφων: 7
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2377
Δημοσιεύσεις: 7014
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 10, 2020 1:13 pm

Φοβερό ματς χθες. Ο Γκριν αποδείχτηκε μοιραίος καθώς αν το έβαζε οι Λέικερς θα το σήκωναν από εχθές. Δε περίμενα να τον αφήσουν τελείως μόνο και αυτός να σουτάρει τόσο άσχημα. Ο Μόρις δεν ξέρω γιατί παίζει στα τελευταία λεπτά. Η πάσα στον Ντέιβις πρέπει να διδαχθεί στα σεμινάρια. :roofl: Καλύτερα Καρούζο παρά Μόρις στα τελευταία 2 λεπτά.

Αν γίνει 3-3 θα ξεκινήσουν εφιάλτες.

ΝΤΡΑΓΚΙΤΣ σε περιμένουμε να μας δικαιώσεις :oops:

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 10, 2020 1:20 pm

καπου πετυχε το ματι μου ενα βιντεακι με τον μπατλερ στην συνεντευξη τυπου που εδωσε, ακριβως μετα οταν σηκωθηκε να φυγει.

πραγματικα ουτε να περπατησει δεν μπορουσε!! πηγαινε λες και ηταν τραυματιας και κουτσαινε! τοσο κουραση!

οποτε δεν ξερω αν οντως ισχυει αυτο που λετε με τα γεροντια κλπ. αλλωστε οι Heat ειναι πολυ πιο καταπονημενη απο Lakers. και λογο τραυματισμων που εβγαλαν και λογο πιο πολλων ματς.

μακαρι να ισχυουν αυτα που λετε, αλλα εως εδω ηταν οι Heat θεωρω. δυστηχως θα το παρει ο λεμπρον.

0
reignman

allstar
Reactions: 1110
Δημοσιεύσεις: 3483
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 10, 2020 1:23 pm

Πιο πολλων ματς? Κυριολεκτικα ενα παιχνιδι περισσοτερο εχουν παιξει. 4-1 4-1 4-2 vs 4-1 4-1 4-1.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4026
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 10, 2020 1:38 pm

Εικόνα

Εγώ βλέποντας το χαμένο σουτ του Green και παρακολουθώντας τον ηγέτη της ομάδας να φέρεται σαν κακομαθημένο παιδάκι μετά από κάθε ήττα. Καταλαβαίνω ρε Lebron και εγώ στο μπάσκετ όποτε τραβάω την ομάδα στη νίκη και χάνω από βλακείες άλλων, τσαντίζομαι, αλλά τώρα σε ΝΒΑ Finals να έχουμε εμείς όλη την πίεση πλέον και να χαλάς το κλίμα δεν το καταλαβαίνω. Πολλά μπράβο στους αξιόμαχους Heat, μεγάλο respect στον Butler που δείχνει πόσο το θέλει. Είναι πολύ περισσότερο ομάδα από εμάς που έχουμε δύο μεγάλους σταρ και περιμένουμε ποιος ρολίστας θα κάνει καλή εμφάνιση να τους πλαισιώσει. Όπως είπα, η πίεση είναι στους Lakers πλέον. Για να δούμε πως θα το χειριστούμε.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1124
Δημοσιεύσεις: 3004
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 10, 2020 1:44 pm

ssoulliss έγραψε:
Σάβ Οκτ 10, 2020 1:00 pm

Θα συμφωνούσα απόλυτα με αυτό που γράφεις, μόνο που η εικόνα των λοιπων γερόντων είναι κακή εώς αποκαρδιωτική όσο προχωράει η σειρά. Eχθές ο LeBron με τον Davis σκόραραν 70 πόντους και παρόλα αυτά έχασαν. Θα δούμε όμως, γιατί την Κυριακή το πρέπει είναι πάλι στο Miami.
Δεν μπορώ κι εγώ να διαφωνήσω μ' αυτό που γράφεις. Το μόνο αισιόδοξο απ' τα λεγόμενά σου είναι το γεγονός πώς έστω και με αυτό το χάλι των γερόντων έχασαν στον πόντο. Λογικά, κάποιος απ' αυτούς θα παίξει καλά σε ένα από τα 2 παιχνίδια που απομένουν, ώστε να τους δώσει την απαραίτητη ώθηση. Βέβαια, με αυτά που έχουμε δει φέτος, η επίκληση στη λογική εμπεριέχει κάποιο ρίσκο... :)

1
1 Εικόνα
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 10, 2020 1:59 pm

Η εικόνα του Butler μετά τη συνέντευξη τύπου είναι απίστευτη. Ούτε εγώ όταν πρωτοκάνω γυμναστική μετά από 2-3 μήνες δεν είμαι έτσι. Επίσης χθες έβγαλαν παιχνίδι με μόλις 7 παίκτες οι Heat. Απίστευτο να παίζεις με 7 παίκτες. Νομίζω είναι στα όριά τους.

0
reignman

allstar
Reactions: 1110
Δημοσιεύσεις: 3483
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 10, 2020 2:00 pm

nikolas12 έγραψε:
Σάβ Οκτ 10, 2020 1:38 pm
Εικόνα

Εγώ βλέποντας το χαμένο σουτ του Green και παρακολουθώντας τον ηγέτη της ομάδας να φέρεται σαν κακομαθημένο παιδάκι μετά από κάθε ήττα. Καταλαβαίνω ρε Lebron και εγώ στο μπάσκετ όποτε τραβάω την ομάδα στη νίκη και χάνω από βλακείες άλλων, τσαντίζομαι, αλλά τώρα σε ΝΒΑ Finals να έχουμε εμείς όλη την πίεση πλέον και να χαλάς το κλίμα δεν το καταλαβαίνω. Πολλά μπράβο στους αξιόμαχους Heat, μεγάλο respect στον Butler που δείχνει πόσο το θέλει. Είναι πολύ περισσότερο ομάδα από εμάς που έχουμε δύο μεγάλους σταρ και περιμένουμε ποιος ρολίστας θα κάνει καλή εμφάνιση να τους πλαισιώσει. Όπως είπα, η πίεση είναι στους Lakers πλέον. Για να δούμε πως θα το χειριστούμε.


0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 10, 2020 4:49 pm

nikolas12 έγραψε:
Σάβ Οκτ 10, 2020 1:38 pm
Εικόνα

Εγώ βλέποντας το χαμένο σουτ του Green και παρακολουθώντας τον ηγέτη της ομάδας να φέρεται σαν κακομαθημένο παιδάκι μετά από κάθε ήττα. Καταλαβαίνω ρε Lebron και εγώ στο μπάσκετ όποτε τραβάω την ομάδα στη νίκη και χάνω από βλακείες άλλων, τσαντίζομαι, αλλά τώρα σε ΝΒΑ Finals να έχουμε εμείς όλη την πίεση πλέον και να χαλάς το κλίμα δεν το καταλαβαίνω. Πολλά μπράβο στους αξιόμαχους Heat, μεγάλο respect στον Butler που δείχνει πόσο το θέλει. Είναι πολύ περισσότερο ομάδα από εμάς που έχουμε δύο μεγάλους σταρ και περιμένουμε ποιος ρολίστας θα κάνει καλή εμφάνιση να τους πλαισιώσει. Όπως είπα, η πίεση είναι στους Lakers πλέον. Για να δούμε πως θα το χειριστούμε.
Tι είπε ακριβώς περικαλώ και χάλασε το κλίμα;

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 10, 2020 7:15 pm

H αλαζονεια πληρωνεται. Οι Lakers 2 μερες πριν το ματς εκαναν γνωστο οτι θα κατεβουν με μαυρη εμφανιση για να τιμησουν τον Kobe, τοσο σιγουρο οτι θα τελειωνε η σειρα. Οταν ο αντιπαλος σου ή κερδιζει και παλευει ή χανει και παει σπιτι δεν μπορεις να το εχεις τετελεσμενο. Χθες το Mαϊαμι ηταν δεδομενο οτι ειτε κερδιζε ειτε εχανε θα τα εδινε ολα.Στην τελικη φτιαξε champions Μπλουζακι με Mamba and Mambacita για να τους τιμησεις, οταν ερθει ομως η νικη μην αποσπασαι απο τον στοχο σου.

2
2 Εικόνα
Μέχρι φέτος
Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1124
Δημοσιεύσεις: 3004
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 11, 2020 11:15 am

papp7 έγραψε:
Σάβ Οκτ 10, 2020 7:15 pm
H αλαζονεια πληρωνεται. Οι Lakers 2 μερες πριν το ματς εκαναν γνωστο οτι θα κατεβουν με μαυρη εμφανιση για να τιμησουν τον Kobe, τοσο σιγουρο οτι θα τελειωνε η σειρα. Οταν ο αντιπαλος σου ή κερδιζει και παλευει ή χανει και παει σπιτι δεν μπορεις να το εχεις τετελεσμενο. Χθες το Mαϊαμι ηταν δεδομενο οτι ειτε κερδιζε ειτε εχανε θα τα εδινε ολα.Στην τελικη φτιαξε champions Μπλουζακι με Mamba and Mambacita για να τους τιμησεις, οταν ερθει ομως η νικη μην αποσπασαι απο τον στοχο σου.
https://www.gazzetta.gr/basketball/nba/ ... initro-pic

Και για του λόγου το αληθές. Μου θύμισε ένα ανάλογο γεγονός στον πρώτο γύρο των playoffs του 2013. Οι Knicks προηγούνταν 3-1 των Celtics και στον 5ο αγώνα εμφανίστηκαν με μαύρα ρούχα για να κάνουν "κηδεία " στη Βοστόνη. Ε, οι Celtics κέρδισαν το παιχνίδι αυτό, μείωσαν σε 3-2 αλλά ηττήθηκαν στο 6ο παιχνίδι στη Βοστόνη και αποκλείστηκαν. Κάτι ανάλογο πιστεύω ότι θα γίνει κι εδώ. Ο Butler δεν ξεκουράστηκε ούτε ένα λεπτό στο προηγούμενο παιχνίδι. Πόση αντοχή θα του έχει μείνει; Πιστεύω οτι το ΛΑ θα τελειώσει τη σειρά αλλά όχι εύκολα. Το Μαϊάμι θα τα δώσει όλα.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3222
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 11, 2020 12:39 pm

Να βγει ο Draymond Green στο τηλέφωνο παρακαλώ :mrgreen: !!!



Υπάρχει πιθανότητα να έχουμε κάποιο ban, άραγε;

0
Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1124
Δημοσιεύσεις: 3004
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 11, 2020 12:42 pm

Δε νομίζω να τιμωρηθεί κατόπιν εορτής.

https://www.gazzetta.gr/basketball/nba/ ... imoria-vid

Πάντως στους τελικούς η διαιτησία τα έχει παέι καλά μέχρι στιγμής.

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ggr την Κυρ Οκτ 11, 2020 12:48 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3222
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 11, 2020 12:48 pm

ggr έγραψε:
Κυρ Οκτ 11, 2020 12:42 pm
Δε νομίζω να τιμωρηθεί κατόπιν εορτής.

https://www.gazzetta.gr/basketball/nba/ ... imoria-vid
Τελικά βγήκε στο τηλέφωνο το παιδί!

https://www.essentiallysports.com/nba-n ... asketball/

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1124
Δημοσιεύσεις: 3004
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 11, 2020 1:02 pm

Θα συμφωνήσω πάντως με τον Green. Είχε νιώσει στο πετσί του τις συνέπειες μιας ανάλογης τιμωρίας. Άλλωστε, με την ομάδα που υποστηρίζω διαχρονικά, δεν γίνεται να ζητώ τιμωρίες για τέτοιου είδους συμβάντα :D

1
1 Εικόνα
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “2019-2020 Regular Season + Playoffs”